Triduum Paschalne i Wielkanoc 2022

Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości do uczestnictwa w celebracjach liturgicznych Triduum Paschalnego i Wielkanocy.

1.     W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, koncelebrowana przez wszystkich kapłanów, rozpocznie się o godz. 18:00. Po mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. W tym dniu spowiadamy po mszy św.

2.     W Wielki Piątek o godz. 15:00 ostatnia Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża rozpocznie się o godz. 18:00, po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu spowiadamy podczas nabożeństw. Przed południem księża udadzą się do chorych.

Kancelaria Parafialna

w Wielki Czwartek i Wielki Piątek czynna tylko do południa, tj. od 10:00 do 11:00.

3.     W Wielką Sobotę święcimy pokarmy w godzinach od 8:00 do 17:00. Nowością w tym roku jest święcenie pokarmów na Osiedlu Montwiłła-Mireckiego w Osiedlowej Izbie Pamięci przy ul. Perla 2. Święcenie to odbywać się będzie od godz. 11:00 do 12:00. Za wszystkie ofiary pieniężne złożone przy tej okazji na rzecz naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać!

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19:00.

W tym dniu spowiadamy podczas Wigilii Paschalnej.

UWAGA: Nie ma spowiedzi podczas święcenia pokarmów!

4.     W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się tradycyjnie o godz. 6:00. Nie będzie mszy o godz. 7:00. Pozostałe godziny Mszy św., zarówno w niedzielę jak i w poniedziałek wielkanocny  ̶  tak jak w każdą niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny nie ma mszy na cmentarzu Mania.