OGŁOSZENIA

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 13:00 oraz w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna.

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła
12 sierpnia 2018 roku

1. Przypominamy, że od jutra rozpoczną się zapisy na Łódzką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę i trwać będą codziennie (oprócz 15 i 19 sierpnia) w godz. 10:00-12:00 oraz 17:00- 20:00 w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 40). Szczególną zniżką w tym roku objęci są bezrobotni oraz młodzież przystępująca w tym roku do sakramentu bierzmowania.

2. Jutro 13. dzień miesiąca, zapraszamy zatem na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00, a następnie odbędzie się procesja różańcowa ze światłami.

3. W środę uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). Msze św. jak w każdą wakacyjną niedzielę za wyjątkiem Mszy św. na cmentarzu Mania. Na zakończenie każdej Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty prosząc Boga: Zachowaj je od suszy, gradu, powodzi i wszelkiej szkody, aby wzrastały, radowały oczy, przynosiły jak najobfitszy plon i mogły służyć zdrowiu ludzi i zwierząt. Msza św. wieczorna w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

4. W czwartek o godz. 19:00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie. Intencje możemy składać do pudełka na stoliku za ławkami bądź w zakrystii.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej w naszym parafialnym
sklepiku.
Zmarli w minionym tygodniu:
† Dariusz Janicki, lat 57
† Zbigniew Woch, lat 67
† Krystyna Michalak, lat 73
† Bogusława Żychlińska, lat 90
† Antonina Stępień, lat 89
† Sławomir Szydłowski, lat 83
W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…