OGŁOSZENIA

Zesłanie Ducha Świętego

28 maja 2023 roku

 1.    Nabożeństwa majowe oraz czerwcowe (od najbliższego czwartku) są odprawiane w niedziele o godzinie 17:30, natomiast w dni powszednie o godz. 18:30.

Jednocześnie informujemy, że dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, czyli Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni.

2.    W czwartek, 1 czerwca, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw za kapłanów, tym bardziej, że jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji kapłanów.

3.    W pierwszy piątek miesiąca po mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, natomiast wieczorem po nabożeństwie czerwcowym adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00.

4.    W pierwszą sobotę miesiąca msza św. w intencji emerytów i rencistów o godz. 8:00. Po niej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP z cząstką różańca wynagradzającego.

Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę o godz. 10:00.

5.    W następną niedzielę Pierwsza Komunia Święta na mszy św. o godz. 11:30.

Ponawiamy prośbę, aby osoby, które o tej godzinie uczestniczą we mszy św., za tydzień wybrały inną godzinę. Prosimy o zwolnienie miejsc dla dzieci i ich rodzin.

6.    Dzisiaj zbiórka do puszek na kolonie letnie dla dzieci, organizowane przez Caritas AŁ. Ofiary możemy złożyć do którejkolwiek puszki w kościele.

7.    Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką, książki, dewocjonalia i inne interesujące produkty.

 

W minionym tygodniu zmarł śp.:

Stanisław Matusiak, lat 88

W jego intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...

 

 Wniebowstąpienie Pańskie

21 maja 2023 roku

 1.    Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17:30, a po nim msza św. w intencjach Żywych Róż naszej parafii.

Nabożeństwa majowe w dni powszednie są odprawiane o godz. 18:30.

2.    W piątek po nabożeństwie majowym adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00.

3.    W sobotę podczas mszy św. o godz. 8:00 modlić się będziemy w intencji ks. Rafała z okazji 23. rocznicy jego święceń kapłańskich, a na mszy św. o godz. 11:00 zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania przez ks. Bpa Ireneusza Pękalskiego.

Natomiast po wieczornej mszy św. w sobotę zapraszamy wszystkich na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 20:30 będzie odprawiona msza św., a o godz. 21:00 zakończenie czuwania Apelem Jasnogórskim.

4.    Za tydzień, 28 maja, niedziela Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki. Przypominamy, że uroczystość ta kończy okres wielkanocny.

5.    W niedzielę za dwa tygodnie, 4 czerwca, Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii o godz. 11:30. Już dzisiaj prosimy wszystkich uczestników tej mszy (za wyjątkiem zainteresowanych) o przybycie w tym dniu na mszę św. o innej godzinie i pozostawienie miejsca dla rodzin dzieci.

6.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Sklepik zaprasza!

 

Zmarli w minionym tygodniu:

+ Irena Dądalska, lat 93

+ Jadwiga Forysińska, lat 80

+ Anna Młynarczyk, lat 68

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...

 

Szósta Niedziela Wielkanocna

14 maja 2023 roku

1.    Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w każdą niedzielę o godz. 17:30, a w dni powszednie o godz. 18:30.

2.    W środę msza św. w intencji Ojca Świętego, naszej Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam o godz. 18:00.

3.    W czwartek przypada 43. rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Msza św. w jego intencji odprawiona będzie o godz. 18:00.

Natomiast o godz. 19:00 zapraszamy na mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Intencje możemy składać internetowo, w kancelarii lub zakrystii oraz do wystawionego pudełka na stoliku za ławkami.

Również w czwartek w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się uroczysty koncert „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”, organizowany przez Polską Operą Kameralną. Koncert rozpocznie się w katedrze o godz. 18:30.

4.    W piątek po nabożeństwie majowym zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Trwać ona będzie do godz. 20:00.

W piątek rozpoczyna się również Nowenna do Ducha Świętego.

5.    Trwa remont kruchty, dlatego główne wejście do kościoła jest nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy. W związku z remontem nie jest czynny sklepik parafialny. Prasę katolicką możemy nabyć w zakrystii.

Zmarły w minionym tygodniu:

+ Ryszard Dąbrowski, lat 72

 

W jego intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...

 

Piąta Niedziela Wielkanocna

7 maja 2023 roku

1.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w każdą niedzielę o godz. 17:30, zaś w dni powszednie o godz. 18:30.

2.    Jutro o godz. 18:00 msza św. w intencji wspólnoty Zawierzenie.

3.    W piątek po nabożeństwie majowym adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00.

4.    W sobotę zapraszamy na mszę św. o godz. 10:00, która rozpoczyna adorację prowadzoną przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Adoracja będzie trwała do godz. 14:30.

Również w sobotę, 13 maja, przypada rocznica objawień fatimskich. Dlatego wieczorem o godz. 18:00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie połączone z procesją różańcową ze światłami.

5.    W niedzielę za tydzień taca inwestycyjna.

Informujemy Parafian, że od jutra rozpoczyna się remont kruchty. Dlatego na czas remontu główne wejście do kościoła będzie nieczynne. Będziemy korzystać tylko z wejść bocznych. W następnej kolejności planowany jest remont zakrystii. Za wszystkie ofiary pieniężne składamy serdeczne Bóg zapłać!

6.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy i książek religijnych. Zapraszamy do sklepiku.

 

Zmarli minionego tygodnia:

+ Helena Kotlicka, lat 84

+ Zenona Olczak, lat 90

+ Wanda Idczak, lat 72

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...

 

Czwarta Niedziela Wielkanocna

30 kwietnia 2023 roku

 Najbliższy tydzień w naszej parafii przedstawia się następująco:

1.    Jutro (1 maja) msze św. jak w dzień powszedni. Rozpoczynają się również nabożeństwa majowe, które odprawiane będą po mszy św. o godz. 18:00, natomiast w niedziele oraz w uroczystość NMP Królowej Polski (środa, 3 maja) – o godz. 17:30.

2.    We wtorek (2 maja) kancelaria parafialna będzie otwarta w skróconym wymiarze, tj. tylko do południa w godzinach od 10:00 do 12:00.

3.    W środę przypada uroczystość NMP Królowej Polski (3 Maja). W tym dniu msze św. jak w niedzielę, nie będzie tylko mszy św. na cmentarzu Mania. Nabożeństwo majowe odprawione będzie o godz. 17:30.

4.    W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na mszę Wieczernika w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 18:00. Jest to jednocześnie dzień Apelu Jasnogórskiego. Tym razem poprowadzi go szczególny gość, bardzo dobrze znany w naszej parafii, ks. Mikołaj Leskiv z Czerwonogradu na Ukrainie. Apel rozpocznie się 15 minut przed godz. 21:00 śpiewem pieśni maryjnych.

5.    W pierwszy piątek miesiąca msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego z nabożeństwem eucharystycznym odprawiona będzie o godz. 8:00. Wieczorem natomiast zapraszamy na godz. 18:00, aby uczestniczyć we wspólnej modlitwie w intencji Solenizanta, ks. Waldemara. Po mszy nabożeństwo majowe i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Dlatego życzenia solenizantowi będą składane w zakrystii.

6.    W pierwszą sobotę miesiąca msza św. w intencji emerytów i rencistów o godz. 8:00. Po niej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP oraz cząstka różańca wynagradzającego.

7.    Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, które możemy nabyć w naszym sklepiku.

 

W minionym tygodniu zmarła

       Śp. Renata Roguszewska, lat 54

W jej intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

Trzecia Niedziela Wielkanocna

23 kwietnia 2023 roku

KOMUNIKAT KURIALNY:

Dnia 27 kwietnia mija pierwsza rocznica śmierci śp. ks. bpa Adama Lepy. Msza św. w intencji zmarłego Biskupa Pomocniczego archidiecezji łódzkiej zostanie odprawiona w bazylice archikatedralnej łódzkiej w czwartek 27 kwietnia o godz. 12.00. Kuria Metropolitalna zaprasza do modlitwy za śp. ks. bpa Adama Lepę.

 

1.    Jutro obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., Głównego Patrona Polski. Zapraszamy szczególnie na mszę św. o godz. 18:00, która będzie odprawiona w intencji zmarłego ks. Bolesława Kowalczyka, poprzedniego proboszcza, w 9. rocz. jego śmierci.

2.    W piątek po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00.

3.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej w naszym parafialnym sklepiku.

 

Zmarli minionego tygodnia:

+ Irena Krawczyńska, lat 85

+ Grażyna Caban, lat 67

+ Henryk Tomiak, lat 91

+ Jan Kowalski, lat 93

+ Bronisława Antczak, lat 96

+ Andrzej Idzikowski, lat 90

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...

Niedziela MIŁOSIERDZIA BOŻEGO    

16 kwietnia 2023 roku

1.    Dzisiaj zapraszamy jeszcze na różaniec o godz. 17:30. Po nim msza św. w intencjach Żywych Róż naszej parafii.

Również dzisiaj zwracamy Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, które składamy do wystawionego kosza. Za wszystkie ofiary na rzecz potrzebujących serdeczne Bóg zapłać!

2.    W środę msza św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 18:00.

3.    W czwartek msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Intencje możemy złożyć do wystawionego na stoliku za ławkami pudełka, w zakrystii, kancelarii lub internetowo.

4.    W piątek po mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00.

5.    W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Pawła Antosiaka z Warszawy, wice-dyrektora Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” i koordynatora ds. kontaktów z diecezjami i mediami. Na każdej mszy św. wygłosi kazanie, a po mszy będzie zbierał ofiary do puszki na wskazane cele.

6.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabyć możemy w naszym sklepiku parafialnym.

Zmarła w minionym tygodniu:

+ Agnieszka Kralczyńska, lat 46

W jej intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...