Druga Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019 roku

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale dziś o godz. 17:15. Podczas nabożeństwa będzie zbierana taca z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego. W piątki natomiast zapraszamy na Drogę Krzyżową, dzieci na godz. 17:30, a młodzież i dorosłych na godz. 18:30.

2. W naszej parafii rozpoczął się Kurs Przedmałżeński. Dzisiaj ostatnia możliwość zapisu. Zapraszamy do salki na plebani na godz. 16:00.

3. W środę Msza św. za Ojca Św., Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam o godz. 18:00. Natomiast w czwartek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19:00. Intencje składamy do pudełka na stoliku lub w zakrystii. Można też internetowo.

4. Pod obrazem Jezusa Miłosiernego wystawiony jest kosz, w którym, w ramach jałmużny wielkopostnej dla najbardziej potrzebujących, możemy składać w Tytkach Miłosierdzia artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Tytki możemy pobrać ze stolika z tyłu kościoła. Jednocześnie informujemy, że Panie z Diakonii Charytatywnej w przyszłą niedzielę będą zbierały ofiary do puszek na ten sam cel.

5. Dziś możemy złożyć ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom Afryce poprzez Dzieło Pomocy Ad Gentes przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

6. Informujemy Parafian, że relikwie bł. Jakuba Strzemię, Biskupa Halicko-Lwowskiego, podarowane nam przez Abpa lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego, będą uroczyście intronizowane w naszym kościele w dniu Kościoła Stacyjnego, tj. 3 kwietnia o godz. 18:00. Natomiast za tydzień przyjedzie do naszej parafii ks. prof. Rafał Antoszczuk z Krakowa, który przybliży nam − na każdej Mszy św. − postać Błogosławionego.

7. Jednak już dzisiaj zapraszamy do szczególnej lektury. Od proboszcza z Halicza otrzymaliśmy 200 gazetek Cuda i Łaski Boże, które w całości poświęcone są bł. Jakubowi. Wszystkie, dobrowolne ofiary za to czasopismo, przekazane będą na rzecz parafii w Haliczu. Ofiary prosimy składać do puszki przy głównym wejściu lub w sklepiku.

8. Polecamy też naszą prasę katolicką, Gościa Niedzielnego i Idziemy. W Niedzieli znajdziemy artykuł, który powstał na podstawie rozmowy z naszym księdzem proboszczem, zatytułowany Wielki Apostoł Jakub Strepa w Łodzi. W nim znajdziemy odpowiedź na pytanie: Dlaczego w naszej parafii? I od czego się zaczęło to Boże przedsięwzięcie?

9. Zmarli w minionym tygodniu:

† Romualda Ojrzanowska, lat 86 † Krzysztof Tyczyński, lat 65

† Janina Gruchała, lat 79 † Maria Kokoszko, lat 88

† Eugenia Gola, lat 81 † Jakub Hereng, lat 43

† Krystyna Pińkowska, lat 69 † Halina Nowakowska, lat 83

† Jan Kierasiński, lat 71

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…