Druga Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021 roku

1. Jutro przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

2. Druga niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes, w Kościele w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji dziś w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom. My możemy złożyć tę ofiarę do którejkolwiek puszki w kościele.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale dziś o godz. 17:15. Podczas nabożeństwa będzie zbierana taca z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego. W piątki natomiast zapraszamy na Drogi Krzyżowe, dzieci na godz. 17:30, natomiast o godz. 18:30 na Adoracyjną Drogę Krzyżową, tym razem prowadzoną przez ks. Tomasza razem ze wspólnotą Zawierzenie.

4. W czwartek, 4 marca, obchodzimy święto Św. Kazimierza, Królewicza. Jest to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Wieczorna msza św. z nabożeństwem będzie odprawiona w intencji powołań kapłańskich, a także za ks. Kazimierza Bednarka, który pomaga w naszej parafii, z racji na jego imieniny. O godz. 21:00 zapraszamy na Apel Jasnogórski, który poprowadzi ks. Tomasz Sowik, wikariusz parafii NSJ na Julianowie.

5. W tym tygodniu przypadają również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego po mszy św. o godz. 8:00 (wieczorem Adoracyjna Droga Krzyżowa). W sobotę msza w intencji emerytów i rencistów o godz. 8:00, następnie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i cząstka różańca przygotowana przez Wspólnotę Zawierzenie.

6. Przypominamy, że w tym roku nie odbędą się w naszej parafii kursy przedmałżeńskie.

7. Pod obrazem Jezusa Miłosiernego wystawiony jest kosz, w którym w ramach jałmużny wielkopostnej możemy składać dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących. Na stoliku za ławkami znajdziemy również do pobrania skarbonki jałmużny wielkopostnej.

8. Polecamy prasę katolicką informując jednocześnie, że w naszym parafialnym sklepiku możemy nabyć również wiele ciekawych artykułów, nie tylko związanych z życiem sakramentalnym w kościele, ale również pamiątki czy upominki. Zachęcamy do zakupów.

Nasi zmarli:

† Bogdan Krysiak, lat 63

† Michał Szewczyk, lat 86

† Henryka Dudek, lat 90

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…