Niedziela Palmowa

5 kwietnia 2020 roku

1. W tym trudnym czasie Stanu Epidemii prosimy o zachowywanie WSZYSTKICH PRZEPISÓW SANITARNYCH, nie tylko dla zdrowia i życia ludzkiego, ale przede wszystkim w imię miłości do bliźniego. Przede wszystkim ZOSTAŃMY W DOMACH. Podczas Triduum Paschalnego wejście do kościoła na uroczystości (5 osób) będzie TYLKO DLA WYZNACZONYCH OSÓB. Pozostali proszeni są o uczestniczenie w uroczystościach przez telewizję, radio lub Internet.

2. W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, koncelebrowana przez wszystkich kapłanów, rozpocznie się o godz. 18:00. Po mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Na tę Mszę św. zapraszamy PO JEDNYM PRZEDSTAWICIELU z każdej rodziny zamawiającej intencję mszalną.

3. W Wielki Piątek od godz. 8:30 do 17:00 istnieje możliwość adoracji Jezusa w Ciemnicy. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża rozpocznie się o godz. 18:00, po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Na liturgii Wielkiego Piątku obecni będą TYLKO WYZNACZENI PRZEDSTAWICIELE wspólnot parafialnych.

KANCELARIA PARAFIALNA w Wielki Czwartek i Wielki Piątek czynna tylko do południa, tj. od 10:00 do 11:00.

4. W Wielką Sobotę nie ma święcenia pokarmów, natomiast od godz. 8:30 do 17:00 możemy indywidualnie adorować Chrystusa w Grobie. Informujemy Parafian, że POŚWIĘCENIA POKARMÓW KAŻDY DOKONUJE W SWOIM DOMU podczas świątecznego śniadania poprzez odmówienie modlitwy Kościoła. Tekst tej modlitwy znajduje się na stronie archidiecezji, na stronie naszej parafii, a wersji drukowanej na stoliku za ławkami. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18:00. Na liturgii obecni będą TYLKO WYZNACZENI PRZEDSTAWICIELE wspólnot parafialnych.

KANCELARIA PARAFIALNA W SOBOTĘ NIECZYNNA.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się tradycyjnie o godz. 6:00. Nie będzie mszy o godz. 7:00. Pozostałe godziny Mszy św., zarówno w niedzielę jak i w poniedziałek wielkanocny, tak, jak w każdą niedzielę. ILOŚĆ UCZESTNIKÓW NA MSZACH ŚW. WIELKANOCNYCH WEDŁUG ZARZĄDZEŃ SANITARNYCH.

6. Ksiądz Proboszcz składa serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy rozumiejąc trudną sytuację materialną parafii, złożyli swoje ofiary poprzez konto bankowe, znajdujące się na naszej stronie parafialnej. Za tydzień powinna być taca inwestycyjna. W obecnej sytuacji nie będzie możliwa do zebrania. Prosimy o dalsze wsparcie, za które składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. Polecamy prasę katolicką, w szczególności Niedzielę.

8. Zmarli minionego tygodnia:

† Kazimiera Popławska lat 87 † Henryk Puźmierowski lat 87

† Leon Stępień lat 86 † Janusz Warda lat 62