Druga Niedziela Adwentu

9 grudnia 2018 roku

1. Przypominamy, że dzisiaj wystawiony jest przy kościele kontener na makulaturę. Zachęcamy do składania makulatury, następny kontener będzie dopiero za dwa miesiące.

2. Dzisiaj zbierana była taca inwestycyjna, a za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie informujemy, że obecnie trwa zalewanie schodów betonem, żebyśmy mogli na święta po nich wchodzić. Natomiast pełne wykończenie schodów nastąpi na wiosnę.

3. Przypominamy, że Roraty sprawowane są w Adwencie w dni powszednie o godz. 7:00, dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:00. Zachęcamy, by udając się na Roraty zabierać ze sobą lampiony.

4. W czwartek, 13 grudnia, nabożeństwo fatimskie. Rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18:00, następnie procesja różańcowa ze światłami.

5. Za tydzień rozpoczynają się rekolekcje adwentowe. Tym razem prowadzić je będzie Pan Bartosz Link, prezes Fundacji Solo Dios Basta (z hiszp. Bóg sam wystarczy), ekipa organizatorów Wielka Pokuta i Różaniec do Granic. Program rekolekcji wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

6. Dzisiaj możemy nabyć:

− opłatki wigilijne − przy stoliku za ławkami i w zakrystii,

− świece Caritas (po 6 i 13 zł.) – w sklepiku,

− kalendarze parafialne (po 10 zł.) – w sklepiku i zakrystii,

− prasę katolicką – w sklepiku.

W dni powszednie wszystko możemy nabyć w kancelarii parafialnej.

7. Zmarli w minionym tygodniu:

† Henryka Fabrykowska, lat 91

† Małgorzata Starostecka, lat 63

† Wiesława Szostek, 62

† Robert Kazur, lat 51

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…