Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

20 października 2019 roku

1. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30, ale zapowiadamy jeden wyjątek: W najbliższą sobotę z racji na śluby nabożeństwo różańcowe odprawione będzie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18:40.

2. Juto bardzo ważny dzień dla naszej parafii. 21 października obchodzony jest odpust ku czci Błogosławionego Jakuba Strzemię. Rozpowszechniał On szczególnie kult Najświętszego Sakramentu i Najświętszej Maryi Panny, dlatego Jego relikwie w katedrze lwowskiej umieszczone są pomiędzy tabernakulum a cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej. To on zarządził, aby wieczna lampka paliła się przed tabernakulum, co nie było jeszcze wtedy stałym zwyczajem. Ponieważ nasza parafia jest w posiadaniu jego relikwii – dzisiaj umieszczone są nad tabernakulum – jutrzejsze obchody stają się dla nas bardzo znaczące. Uroczystą Mszę św. o godz. 18:00 odprawi Metropolita Łódzki, Ks. Abp Grzegorz Ryś. Po Mszy św. zostanie poświęcony obraz Błogosławionego, namalowany przez Panią Barbarę Jeż-Iwańską (wystawiony w kaplicy obok), a następnie odbędzie się błogosławieństwo Mitrą z relikwiami. To nabożeństwo Mitry odbywać się będzie tylko raz w roku, zawsze 21 października, stąd bardzo zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego błogosławieństwa w dnu jutrzejszym.

3. Przypominamy, że przyjmujemy na Wypominki w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj obok stałych tytułów znajdziemy także L’Osservatore Romano.

5. Zmarli minionego tygodnia:

† Eleonora Razik, lat 98

† Teresa Andrzejczak, lat 77

† Helena Kłos, lat 81

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...