Niedziela Odpustu Parafialnego
12 listopada 2017 roku

1. Pierwszy Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 19 listopada. Łódzka
Caritas przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej Tytkę charytatywną, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przynieśmy z powrotem za tydzień 19 listopada. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w parafii. Niech to nasze zaangażowanie będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi jako konkretny znak braterstwa.

2. Jutro 13. dzień miesiąca, zatem zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją różańcową ze światłami na godzinę 18:00.

3. W najbliższą środę Msza św. w intencji Radia Maryja i TV Trwam o godz. 18:00, natomiast w czwartek o godz. 19:00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie. Intencje możemy składać na kartkach w zakrystii lub do pudełka na stoliku pod chórem.

4. W piątek, 17 listopada, wejdzie do kin film pt. Sprawa Chrystusa − opowieść o śledztwie dziennikarskim prowadzonym przez znakomitego dziennikarza, a zarazem ateistę, dotyczącym Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do kina Helios w Sukcesji na wtorek, 21 listopada, o godz. 19:15. Cena biletu 12 zł. Zapisy w zakrystii.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj obok Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy znajdziemy też List do Pani i dla młodzieży Wzrastanie. Ze stoliku pod chórem możemy pobrać najnowsze czasopismo parafialne Salvator − za dobrowolną ofiarę złożoną do puszki przy wyjściu z kościoła.

6. Od dzisiaj możemy kupić w sklepiku parafialne kalendarze ścienne na rok 2018 w cenie
5 zł. za egzemplarz. Jednocześnie przypominamy o jubileuszowych folderach parafialnych
po 8 zł.

Zmarli w minionym tygodniu:
† Zofia Gulla, lat 96
† Anna Bąk, lat 87
† Janina Jabłońska, lat 86
W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…