Zesłanie Ducha Świętego

9 czerwca 2017 roku

1. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godzinie 17:30, w dni powszednie o godz. 18:30.

2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni.

3. W czwartek, 13 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to szczególny dzień modlitw za kapłanów. Polecając się modlitwom naszych wiernych, zapraszamy na msze święte wg godzin z dnia powszedniego.

4. Natomiast wieczorem zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00, następnie zostanie odmówiona Litania do Najświętszego Serca Jezusowego, po niej procesja różańcowa ze światłami.

5. W piątek przypada 48. rocznica śmierci ks. Franciszka Jelińskiego, pierwszego powojennego proboszcza naszej parafii. Na Mszę św. w jego intencji zapraszamy na godz. 8:00.

6. Ponieważ następna niedziela jest ostatnią przed wakacjami, pragniemy w tym dniu dokonać poświęcenia pojazdów, którymi będziemy się poruszali podczas wakacji. Błogosławieństwo pojazdów będzie odbywało się po każdej Mszy św. w niedzielę, 16 czerwca.

7. Przypominamy o organizowanej pielgrzymce do Lwowa (i nie tylko) w dniach 6 – 13 września br. Konieczny jest paszport! Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Szczegółowy plan pielgrzymki w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

8. Dziękujemy za ofiary, które wpływają na tacę inwestycyjną. Jak poinformowano, obecnie jest przycinany kamień na schody wejściowe do kościoła, trwa również remont schodów do kancelarii parafialnej, jak też nowej salki przy garażach. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Zapraszamy do sklepiku parafialnego m.in. po prasę katolicką. Dzisiaj dostaniemy Niedzielę, Idziemy, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny z płytą audio (CD) z Pierwszej Pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Ojczyzny oraz L’Osservatore Romano.

Zmarli w minionym tygodniu:

† Stanisława Kleczewska, lat 90

† Władysława Zwolińska, lat 90

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...