Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła
24 września 2017 roku

1. Przypominamy, że dzisiaj przed kościołem możemy oddać głos na zadania związane z Budżetem Obywatelskim. Zachęcamy parafian do wzięcia udziału w głosowaniu, tym bardziej, że spośród zgłoszonych zadań jest również parafialne − oświetlenie ulicy Towarowej (nr zadania P0031KO).

2. Również dzisiaj z boku kościoła ustawiony jest kontener na makulaturę. Możliwość składania makulatury mamy jedynie w każdą czwartą niedzielę miesiąca.

3. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września (czwartek) o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko –spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. W naszej parafii gromadzimy się na trzech skrzyżowaniach:

1 − al. Włókniarzy i Długosza,
2 − al. Unii i Srebrzyńska,
3 − Kasprzaka i Długosza.

4. Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę Słowem Bożym i lekturą wybranych tekstów, serdecznie zapraszamy na Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Pierwsze spotkanie odbędzie się 28 września 2017 roku o godz. 18.30 w salce katechetycznej na plebanii (wejście od al. Włókniarzy). Kartki z informacjami leżą na ławkach.

5. W piątek uroczystość świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Jest to dzień imienin naszego księdza Rafała. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w piątek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość składania życzeń.

6. W przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii kleryk, który zbierze ofiary na tacę z przeznaczeniem na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Również za tydzień dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcenie różańców na Mszy św. o godz. 11:30. Po mszy spotkanie w kościele z rodzicami tych dzieci.

7. Zapraszamy do sklepiku parafialnego, w którym dostępne są książki nowego Arcybiskupa Metropolity Grzegorza Rysia oraz kalendarz ścienny na rok 2018 z wizerunkami świętych (10 złotych). Nabędziemy też prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Idziemy.

8. Zmarli minionego tygodnia:
† Ewa Koprowska, lat 60
† Danuta Moś, lat 88
† Wiesław Komorowski, lat 76
W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…