OGŁOSZENIA

Jedenasta Niedziela Zwykła
17 czerwca 2018 roku

1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Po nim Msza św. o godz. 18:00 dla wszystkich rodzin z dziećmi, jako podziękowanie za miniony rok szkolny. Nasza schola –Nutki Zbawiciela – będzie śpiewała podczas Mszy św., a po niej zapraszamy na koncert  dziękczynny w jej wykonaniu.

2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godzinie 18:30.

3. Jutro do południa nie będzie czynna kancelaria z powodu pogrzebów. Za utrudnienia przepraszamy.

4. W środę o godz. 18:00 Msza św. w intencji Ojca Św., naszej Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.

5. W czwartek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy na godz. 19:00. Intencje składamy do pudełka na stoliku za ławkami bądź w zakrystii.

6. Dzisiaj zbieramy makulaturę. Zamiast kontenera podstawiony jest samochód, który będzie stał do wieczora. Zachęcamy do tej zbiórki, gdyż dochody idą na cele misyjne.

7. Dzisiaj również gościmy w naszej parafii grupę podopiecznych wraz z terapeutami z Domu Magnificat (Łask-Kolumna). 

8. Jak zwykle zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli czy Idziemy. Zakupy w sklepiku.

Nasi zmarli z minionego tygodnia:
† Krystyna Mikołajczyk, lat 63
† Przemysław Józefowicz, lat 38
† Ryszard Marcelak, lat 67
† Marian Kąkol, lat 98
† Tomasz Piaseczny, lat 53

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

Dziesiąta Niedziela Zwykła
10 czerwca 2018 roku

1. Pośród wielu intencji szczególne miejsce zajmuje modlitwa o nowe powołania kapłańskie. W trosce o lepsze przygotowanie do kapłaństwa Ks. Abp Grzegorz Ryś, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, rozszerza formację o rok propedeutyczny. Najbliższa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, na którą składają się egzamin wstępny z zakresu katechezy szkoły ponadgimnazjalnej i rozmowa kwalifikacyjna, będzie miała miejsce w dniach 4-5 lipca 2018 r. (środa-czwartek). Kolejna rekrutacja odbędzie się 6-7 września (czwartek-piątek).

2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w niedziele o godz. 17:30, natomiast w dni  powszednie o godz. 18:30.

3. W środę, 13 czerwca, odbędzie się nabożeństwo fatimskie połączone z procesją różańcową ze światłami. Po Komunii Św. zostanie odmówiona Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. – nabożeństwo fatimskie.

4. W niedzielę za tydzień zbiórka makulatury do ustawionego kontenera. Jednak zwracamy
uwagę na ważne wydarzenia przyszłej niedzieli:

− na Mszach świętych do południa gościmy w naszej parafii grupę podopiecznych wraz z terapeutami z Domu Magnificat, który niesie pomoc osobom uzależnionym, znajdującego się w Łasku-Kolumnie. Usłyszymy nie tylko informacje, ale również świadectwa wyjścia z uzależnień, nasi Goście też zagrają i zaśpiewają na Mszy św., a po Mszy przed kościołem będą rozprowadzać książki, sprzedawać własne wyroby np. różańce i zbierać ofiary na utrzymanie domu. Bardzo polecamy ich dobroci Waszego serca. Już dzisiaj dziękujemy

Schola „Nutki Zbawiciela” zaprasza w przyszłą niedzielę wszystkie rodziny z dziećmi na Mszę Świętą na godzinę 18:00. Oprócz śpiewów podczas Mszy św., zaraz po niej odbędzie się koncert dziękczynny naszej parafialnej scholi „Nutek Zbawiciela” p.t. JESTEM. Mamy nadzieję na wspólne, radosne dziękczynienie Panu Bogu za łaski, które otrzymaliśmy w mijającym roku szkolnym.

5. Zapraszamy do sklepiku po prasę katolicką, ale nie tylko. Sklepik nie będzie czynny po Mszy św. o godz. 13:00.

Zmarli z minionego tygodnia:
† Marian Borowiec, lat 87
† Zenon Falkowski, lat 64
† Janina Szczepaniak, lat 82
† Roman Owsiak, lat 69
W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…