OGŁOSZENIA

Czwarta Niedziela Wielkanocna
22 kwietnia 2018 roku

1. Komunikaty kurialne:

− Niedzielą Dobrego Pasterza, czyli dzisiaj, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania pod hasłem:„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zapraszamy wszystkich na godz. 19.00 do modlitwy o powołania w domach różnych wspólnot zakonnych. Szczegółowe informacje na plakacie.

− Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku rozpoczyna zapisy na nowy rok szkolny. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po gimnazjum i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie.

2. Jutro, w poniedziałek, uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze jak w dni powszednie.

3. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi zawiadamia, że diakon Karol Kowalik, nasz parafianin, został dopuszczony do święceń prezbiteratu, czyli będzie wyświęcony na księdza w sobotę, 26 maja br., o godz. 12:00 w Bazylice Archikatedralnej. Dzieląc się tą wiadomością prosimy o szczególną modlitwę w intencji naszego diakona.

4. W związku z odejściem w stan spoczynku Pana Kościelnego, przypominamy, że za tydzień, w niedzielę o godz. 18:00, zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji. Jednocześnie prosimy, aby osoby, które chciałyby podjąć się pracy kościelnego w naszej parafii, złożyły list motywacyjny (podanie) oraz CV (życiorys) do proboszcza parafii.

5. Ostatnio jest bardzo dużo narzekania na dziury i błoto przed kościołem. Stało się to przez wjazdy samochodów, które niszczą ten teren. Ponieważ od jutra rozpoczynają się prace nad drenażem i hydroizolacją fundamentów, teren ten stanie się terenem budowy. Prosimy zatem o nie wjeżdżanie samochodami wokół kościoła! Parking jest za kościołem przy ul. Towarowej. Dlatego też zdecydowaliśmy się na powieszenie odpowiedniego znaku, będzie też założona zapora dla wjazdu samochodów.

6. Szkoła Podstawowa nr 91 (ul. Kasprzaka 45) serdecznie zaprasza w ramach Kozińskich Spotkań z Kulturą i Sztuką, na popołudnie z Moniką Kuszyńską, piosenkarką i autorką tekstów, reprezentantką Polski podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015 r., wokalistką zespołu Varius Manx w latach 2000–2010. Spotkanie odbędzie się w dniu 27  kwietnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.30. Wstęp wolny.

7. Natomiast o. Artur pasjonista zaprasza do kina Helios. Tym razem film: Paweł, Apostoł Chrystusa. Seans w dniu 9 maja (środa) o godz. 19:15. Cena biletu 12 zł. Zapisy z numerem telefonu kontaktowego.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, m.in. Niedzielę, Gościa Niedzielnego czy Idziemy. Do nabycia w naszym sklepiku.

9. Zmarli minionego tygodnia:
+ Janina Płażewska, lat 91 + Anna Kacprzak, lat 73
+ Krzysztof Pietrzak, lat 61 + Maria Dwojacka, lat 96
+ Zdzisław Kaftan, lat 69 + Hanna Fibich, lat 82
W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...

Trzecia Niedziela Wielkanocna
15 kwietnia 2018 roku

1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, a po nim Msza św. w intencji Żywego Różańca.


2. W środę Msza św. za Ojca Świętego, Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam o godz. 18:00.


3. W czwartek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19:00. Intencje składamy do pudełka na stoliku za ławkami bądź w zakrystii.


4. W sobotę o godz. 17:00 Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji Rodziców Ojca Artura Kiliszka, pasjonisty, z okazji jubileuszu 50-lecia ślubu, który zawierali w naszej parafii.Niech Bóg im błogosławi, darzy zdrowiem i długimi latami życia.


5. Ze smutkiem informujemy parafian, że z dniem 30 kwietnia odchodzi z pracy na zasłużony odpoczynek nasz kościelny – Pan Gabriel. W ostatnią niedzielę kwietnia, tj. 29., o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w jego intencji, po której będziemy mogli mu podziękować , złożyć życzenia czy przekazać kwiaty. Pan kościelny pracował w naszej parafii od 2000 roku.


6. Schola Nutki Zbawiciela pragnie podziękować wszystkim za wsparcie okazane poprzez zakup palemek wielkanocnych: Dzięki Wam zebraliśmy 904,50 zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na zakup mikrofonów dla scholi. Dziękujemy również za udział w poprzedniej akcji kiedy rozprowadzaliśmy ozdoby choinkowe. Zebraliśmy wówczas 999,94 zł. Potrzebowaliśmy miksera akustycznego który kosztował dokładnie 999 zł. Dzięki Wam czujemy ogromną wspólnotę z Wami. Jest to dla nas ogromnym świadectwem, że Bóg błogosławi tej Parafii. Jeszcze raz dziękujemy.


7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Obok Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Idziemy otrzymamy również List do Pani i Dominika dla dzieci pierwszokomunijnych (5 zł). Przypominamy także, że możemy kupić różańce z Ziemi Świętej, foldery, płyty, obrazki – jako cegiełkę na tworzenie Muzeum Grobu w Jerozolimie.


Zmarli minionego tygodnia:

† Barbara Pindych, lat 93
† Andrzej Kąsiel, lat 57
† Krystyna Wąsowska, lat 80
† Edwarda Michalak, lat 91
† Romana Pol, lat 92

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...