Nasza parafianka została wdową konsekrowaną!

 Nasza parafianka Wanda Zamońska w święto Niepokalanego Poczęcia Serca Najświętszej Maryi Panny złożyła uroczyste przyrzeczenie i od tego momentu stała się wdową konsekrowaną, oddając swoje życie Bogu.


Mszy świętej połączonej z konsekracją wdów przewodniczył i kazanie wygłosił ksiądz biskup Ireneusz Pękalski -  biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej. W uroczystości wzięły udział rodziny, przyjaciele i najbliżsi wdów.


 - Dzisiaj wpatrujemy się w Serce Maryi, które jest godnym mieszkaniem Ducha Świętego. Serce, które się raduje w Panu. Serce, w którym Maryja zachowuje wszelkie Słowo pochodzące od Boga i rozważa je, odnosząc do swojego życia. A jakie jest nasze serce? – pytał bp Pękalski zgromadzonych na uroczystości.


 Wzruszającą chwilą podczas liturgii Mszy św. była modlitwa wdów za swoich zmarłych współmałżonków, w której wyraziły wdzięczność za swoje wspólne życie oraz nadzieję na spotkanie po tej drugie stronie, po swojej śmierci.