OGŁOSZENIA

Druga Niedziela  Zwykła - 16 stycznia 2022 roku  

OGŁOSZENIA KURIALNE:
1. Dziś, 16 stycznia, rozpoczynają się w Kościele Łódzkim Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Jedni drugich ciężary noście i tak wypełnicie prawo Chrystusa. Zachęcamy do modlitwy o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału w nabożeństwach, których program wywieszony jest w gablocie

2. Kuria Metropolitalna Łódzka zaprasza na mszę św. w intencji ofiar mordu więźniów w łódzkim Radogoszczu, którego dokonano w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r. Będzie ona sprawowana w Bazylice Archikatedralnej jutro, tj. 17 stycznia, o godz. 12.00.
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:
3. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, po nim msza św. w intencjach Żywych Róż naszej parafii oraz za ich żyjących i zmarłych członków.

4. W środę msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o 18:00.

5. W czwartek msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19:00. Intencje składamy do pudełka na stoliku za ławkami, w zakrystii lub kancelarii, bądź przez Internet.

6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która rozpocznie się po mszy
św. wieczornej i zakończy o godz. 20:00.

7. Zapraszamy na msze św. kolędowe, odprawiane w intencji rodzin z wyznaczonych ulic oraz tych, które są na niej obecne. Na zakończenie udzielane jest błogosławieństwo rodzin z pobraniem święconej wody do pokropienia mieszkań. Ofiary kolędowe składamy na tacę. Msza rozpoczyna się o godz. 17:00.

8. W tym tygodniu zapraszamy rodziny z następujących ulic:
− poniedziałek: ul. Lorentza
− wtorek: ul. Długosza
− środa: ul. Kasprzaka
− czwartek: nie ma mszy kolędowej, zapraszamy na mszę z modlitwą o uzdrowienie
− piątek: ul. Górna

9. W niedzielę za tydzień (23 stycznia) zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chłopięcego Chóru Kameralnego, który gościliśmy już w naszym kościele we wrześniu ubiegłego roku. Chór zaśpiewa podczas mszy św. o godz. 18:00, a koncert rozpocznie się bezpośrednio po wieczornej mszy św.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.


Zmarły z minionego tygodnia:
+ Antoni Kapciak lat 90
W jego intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek... 

Niedziela Chrztu Pańskiego - 9 stycznia 2022 roku 

 1. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, choć tradycyjnie śpiewamy kolędy jeszcze do uroczystości MB Gromnicznej. Po mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego zespołu Zawierzenie.

2. Jutro msza św. w intencji wspólnoty Zawierzenie o godz. 18:00.

3. W czwartek 13. dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, połączone z procesją różańcową ze światłami, o godz. 18:00.

4. W piątek, w 82. rocznicę wysiedlenia ok. 5000 mieszkańców z Osiedla Montwiłła-Mireckiego przez Niemców, odbędzie się msza św. w ich intencji o godz. 18:00.

5. W piątek zapraszamy też na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Rozpocznie się po mszy św. wieczornej, a zakończy o godz. 20:00.

6. Rozpoczęły się już msze św. kolędowe w intencji rodzin wg wyznaczonych ulic. Msze te są sprawowane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Ponieważ w intencji mszalnej polecane są także te rodziny, które są obecne na tej Eucharystii, dlatego jeżeli podany termin nam nie odpowiada, możemy przyjść na każdą inną mszę św. kolędową. Zbierana taca jest traktowana jako ofiara z kolędy, za którą składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. W tym tygodniu zapraszamy rodziny z następujących ulic:

Poniedziałek – mieszkańców domków (st. bud.) z ulic za torami kolejowymi

Wtorek – mieszkańców bloków z ulic za torami kolejowymi

Środa – mieszkańców z ulic Zana, Zimna, Ciepła, al. Włókniarzy i Drewnowska

Czwartek – mieszkańców z ul. Wapiennej

Piątek – mieszkańców z ulic Ossowskiego i Bardowskiego

Na zakończenie mszy uroczyste błogosławieństwo dla rodzin i ich domów. Do wzięcia woda święcona w celu pokropienia mieszkania.

8. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku, w którym możemy nabyć nie tylko bieżącą prasę katolicką, ale wiele interesujących artykułów.

Zmarli minionego tygodnia:
+ Anna Nierychlewska, lat 84 + Marianna Wojciechowska, lat 99
+ Witold Krawczyński, lat 68 + Zbigniew Gąsowski, lat 62
+ Ryszard Dudeń, lat 80 + Jadwiga Wilczyńska, lat 79
+ Józef Rosiński, lat 93

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…


 
Druga Niedziela po Bożym Narodzeniu - 2 stycznia 2022 roku

1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.

2. Jutro (3 stycznia) ostatni dzień składania darów dla Nowonarodzonego, czyli dla dzieci z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych. Dary w postaci drobnego sprzętu sportowego składamy w Żłóbku.

3. We wtorek Apel Jasnogórski o godz. 21:00, który poprzedzi śpiew kolęd. Apel poprowadzi o. Joachim, ekonom oo. Oblatów z Grotnik. 

4. W czwartek, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. w kościele jak w każdą niedzielę, nie będzie mszy św. na cmentarzu Mania. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na misje. Przy wejściu do kościoła będziemy mogli nabyć kredę, która zostanie poświęcona podczas każdej mszy św. Ofiary zasilą fundusz ministrancki. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18:00 w intencji powołań kapłańskich.

5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 8:00. Po mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00.

6. W sobotę odbędzie się comiesięczna adoracja prowadzona przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej, która rozpocznie się mszą św. o godz. 10:00 i zakończy o godz. 14:00.

7. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Będzie ona bogata w wydarzenia kulturalne. Podczas mszy św. o godz. 11:30 oprawę muzyczną wykona Chór Dziecięcy Miasta Łodzi pod kierunkiem prof. Waldemara Sutryka. Natomiast po mszy wieczornej zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego zespołu Zawierzenie. Jednocześnie przypominamy, że jest to druga niedziela miesiąca, zatem zbierana będzie taca inwestycyjna.

8. Od 7 stycznia (piątek) rozpoczynamy kolędę. Zapraszamy rodziny z wyznaczonych ulic do naszego kościoła na mszę św. o godz. 17:00, która będzie sprawowana w ich intencji. Po mszy św. otrzymamy wodę święconą w celu pokropienia swoich mieszkań. Taca wówczas zbierana traktowana będzie jako ofiara kolędowa od rodzin na rzecz parafii. 

W najbliższy piątek, 7 stycznia, zapraszamy rodziny (lub ich przedstawicieli) z ulic: Konstantynowska, Wilsona, Krakowska, Saperów, Zdrowie. 

Jednocześnie przypominamy, że kancelaria parafialna w soboty jest nieczynna.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Zmarli:
† Sławomir Otorowski, lat 69
† Ryszard Cerfas, lat 66

Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…  

 Niedziela Świętej Rodziny - 26 grudnia 2021 roku

1. Przypominamy, że na stoliku za ławkami dostępne są specjalne torby na „Dar dla Nowonarodzonego”, w których przeprowadzamy zbiórkę darów dla dzieci z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych. W tym roku zbieramy drobny sprzęt sportowy, zabawki edukacyjne i gry planszowe. 6 stycznia Trzej Królowie przekażą te dary najbardziej potrzebującym dzieciom naszego miasta. Jest to grupa ok. 2500 dzieci. Torby z darami składamy do Żłóbka do dnia 3 stycznia 2022 r. włącznie.

2. Rozpoczęła się Oktawa Narodzenia Pańskiego. Jutro święto Św. Jana, ap. i ew. i poświęcenie wina. Tradycja mówi, że św. Janowi przygotowano zatrute wino. Święty Apostoł pobłogosławił je i uwolnił wino od trucizny. Na tę pamiątkę święcimy wino i prosimy Boga, aby nas uwolnił od wszelkiej nienawiści i podtrzymywał wśród nas wzajemną miłość. Poświęcenie wina na każdej mszy św.

3. W piątek, 31 grudnia, będzie sprawowana msza św. w intencji Parafian o godz. 18:00, podczas której ks. proboszcz złoży sprawozdanie duszpasterskie. Bezpośrednio po mszy nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, aby dziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o potrzebne na nowy rok. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

4. W nowy rok, 1 stycznia 2022 r. (sobota), msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 8:30 w intencji emerytów i rencistów. Modlitwy ku czci Niepokalanego Serca NMP odmawiamy w tym dniu indywidualnie.

5. Jak informowaliśmy tydzień temu, w tym roku nie odbędzie się wizyta duszpasterska z błogosławieństwem rodziny i domu w tradycyjny sposób. Dlatego, począwszy od 7 stycznia 2022 r., będziemy zapraszać rodziny lub ich przedstawicieli z konkretnych ulic czy bloków na specjalną mszę św. sprawowaną w intencji tych rodzin, połączoną z błogosławieństwem rodziny i domu. Otrzymamy wówczas wodę święconą, którą zabierzemy do domów, aby pokropić nią mieszkanie. Za tydzień podamy już pierwsze zaproszone rodziny.

6. Począwszy od jutra (27 grudnia) do uroczystości Trzech Króli (6 stycznia) nie będzie w dni powszednie mszy św. o godz. 17:00, natomiast będą odprawiane trzy msze św. rano o godz. 7:00, 7:30 i 8:00. Od 7 stycznia msza św. o godz. 17:00 będzie w intencji rodzin kolędowych.

7. W sklepiku możemy nabywać tygodniki katolickie, a także kalendarze parafialne na 2022 rok.

Zmarli w minionym tygodniu:
+ Halina Bort, lat 85
+ Alicja Juszkiewicz, lat 91
+ Henryka Czernek, lat 89
+ Ewa Michałowska, lat 59
+ Piotr Oleś, lat 68

Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


 
Czwarta Niedziela Adwentu - 19 grudnia 2021 roku  

1. Ks. abp Grzegorz Ryś pragnie kontynuować charytatywną odsłonę Orszaku Trzech Króli. Chcielibyśmy przeprowadzić we wszystkich parafiach w Łodzi zbiórkę darów dla dzieci z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych. W tym roku zbieramy drobny sprzęt sportowy, piłki, rolki, hulajnogi, zabawki edukacyjne i gry planszowe. 6 stycznia Trzej Królowie przekażą te dary najbardziej potrzebującym dzieciom naszego miasta z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych. Jest to grupa ok. 2500 dzieci. Torby na te dary możemy pobrać ze stolika za ławkami i wraz z darami złożyć do Żłóbka do dnia 3 stycznia 2022 r. Dziękujemy!

2. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo różańcowe, które odprawione będzie o godz. 17:30. Po różańcu msza św. w intencjach Żywych Róż naszej parafii.

3. Jutro zostaną ustawione choinki w kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych, młodzież i dorosłych, o pomoc w ubieraniu choinek. Choinki będziemy przystrajać we wtorek po mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18:30.

4. W piątek WIGILIA. Msze św. w naszej parafii odprawiane będą o godz. 7:00, 7:30 i 8:00. Kancelaria będzie czynna tylko do południa w godzinach od 10:00 do 11:00. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Wieczór spędzamy z rodziną.

5. W uroczystość Bożego Narodzenia (sobota) zapraszamy na Pasterkę, która odprawiona będzie o północy. Rozpocznie się tradycyjnie poświęceniem Żłóbka. Pozostałe msze św., zarówno w pierwszy jak i drugi dzień świąt, sprawowane będą tak, jak w każdą niedzielę. Dotyczy to również mszy św. na cmentarzu Mania o godz. 12:00.

6. Już dzisiaj informujemy Parafian, że wizyta duszpasterska, czyli tzw. kolęda odbędzie się w podobny sposób jak rok temu, poprzez zaproszenie na mszę św. do kościoła i pobranie buteleczki z wodą święconą w celu pokropienia mieszkania. Ta forma kolędy rozpocznie się dopiero po Trzech Królach.

7. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę.

8. Zachęcamy zajrzeć do sklepiku, w którym zakupimy prasę katolicką, opłatki wigilijne, świece Caritasu oraz kalendarze parafialne na przyszły rok. Jest również sianko na stół wigilijny. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę CD z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek bosych z Islandii.

Nasi zmarli:
† Andrzej Michalak, lat 67 † Barbara Mazur, lat 86
† Józefa Poczekaj, lat 100 † Ewa Andrzejak, lat 57
† Władysław Petera, lat 84 † Janina Gorąca, lat 80
† Halina Jarzębska, lat 81

Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


Trzecia Niedziela Adwentu - 12 grudnia 2021 roku  

1. Kuria Archidiecezjalna informuje, że Rekolekcje Adwentowe dla Łodzi prowadzone przez ks. abp. Grzegorza Rysia odbędą się w bazylice archikatedralnej od 19 grudnia o godz.: niedziela – 19:00, poniedziałek/wtorek – 18:00.

2. Przypominamy, że RORATY odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 7:00, natomiast dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.

3. Rozpoczęły się rekolekcje adwentowe. Rekolekcjonista, o. Radosław Herka, Pallotyn, który przyjechał do nas z Gdańska, wygłosi nauki rekolekcyjne jeszcze w poniedziałek i wtorek na mszach św. o godz. 7:00 (roratach) i o godz. 18:00. Możliwość spowiedzi podczas wszystkich mszy świętych rekolekcyjnych. Jednocześnie informujemy, że o. Rekolekcjonista będzie od jutra zbierał tacę na potrzeby swojego Zgromadzenia. Za ofiary składamy w jego imieniu serdeczne Bóg zapłać!

4. W poniedziałek o godz. 18:00 msza św. w intencji wspólnoty Zawierzenie. Bezpośrednio po niej, z racji na 13. dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją różańcową ze światłami.

5. W środę o godz. 18:00 msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.

6. W czwartek zapraszamy na mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19:00. Intencje składamy do pudełka na stoliku za ławkami bądź w kancelarii lub internetowo.

7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Rozpoczęcie po mszy św. wieczornej, zakończenie o godz. 20:00.

8. Dziękując za ofiary złożone na tacę inwestycyjną informujemy, że można również dzisiaj łożyć dobrowolną ofiarę do jakiejkolwiek puszki w kościele z przeznaczeniem na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Bóg zapłać!

9. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego. Obok czasopism, ciekawych książek pod choinkę, kartek świątecznych i różnych drobiazgów, możemy też nabyć opłatki wigilijne, świece Caritasu oraz kalendarze parafialne na 2022 rok. Możemy również zabrać sianko za dobrowolną ofiarę na fundusz ministrancki.

Nasi zmarli:
+ Sławomir Grzelak, lat 65
+ Jadwiga Walendziak, lat 79
+ Sławomira Mróz, lat 91
+ Ewa Rosiak, lat 65

Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


 
Druga Niedziela Adwentu - 5 grudnia 2021 roku 

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.

2. Przypominamy, że RORATY odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 7:00, natomiast dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.

3. W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte wg rozkładu z dnia powszedniego. W tym dniu kościół będzie również otwarty w Godzinie Łaski dla całego świata, tzn. od godz. 12:00 do 13:00. Matka Boża powiedziała w objawieniach m.in.: „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Usilnie zachęcamy do cichej i osobistej modlitwy w kościele w czasie tej wyjątkowej Godziny Łaski. Prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny.

4. W piątek, po mszy św. wieczornej, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zakończenie o godz. 20:00 odśpiewaniem Suplikacji i błogosławieństwem.

5. Natomiast w sobotę comiesięczna adoracja prowadzona przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 10:00, zakończenie o godz. 14:30.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Radosław Herka, Pallotyn, obecnie pracujący w Gdańsku. Program rekolekcji będzie podany w przyszłą niedzielę.

7. Z okazji 100. lecia naszej archidiecezji organizowana jest ogólnodiecezjalna pielgrzymka do Rzymu. Z naszego dekanatu planowany jest jeden autokar. Na razie chcemy się zorientować, ile osób byłoby chętnych na ten wyjazd (w ostatnim tygodniu kwietnia). Inne szczegóły nie są jeszcze znane. Prosimy zainteresowanych o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii i podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu.

8. Przypominamy, że świece, opłatki wigilijne oraz kalendarze parafialne na rok 2022, możemy nabywać w sklepiku lub kancelarii parafialnej.  W sklepiku również możemy nabyć bieżącą prasę katolicką.

UWAGA: Nasza parafia nie roznosi opłatków po domach.

Zmarli w minionym tygodniu:
+ Józefa Antoniewicz lat 93
+ Maria Jarecka lat 94
+ Grzegorz Zamojski lat 80
Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


Pierwsza Niedziela Adwentu - 28 listopada 2021 roku

1. Przypominamy, że dzisiaj po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie z poezją krakowskiego poety Leszka Aleksandra Moczulskiego w programie zatytułowanym Zostaje miłość. Wierszy słuchać będziemy w interpretacji Włodzimierza Galickiego, a swoją muzyką całość ubogaci Artur Modrzejewski. Serdecznie zapraszamy!

2. Rozpoczął się Adwent, zapraszamy więc do udziału w Roratach, mszy czuwania wraz z Maryją, na przyjście Jezusa. Roraty dla dorosłych codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7:00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek msza św. o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18:00. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego po mszy św. o godz. 8:00, natomiast po mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20:00. Natomiast w sobotę o godz. 8:00 msza św. w intencji emerytów i rencistów, po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz cząstka różańca wynagradzającego.

4. W sobotę, 4 grudnia, zapraszamy na Apel Jasnogórski, który poprowadzi o. Bernard, oblat, proboszcz parafii w Grotnikach. Apel rozpocznie się śpiewem pieśni maryjnych na 15 minut przed 21:00.

5. Kancelaria parafialna powraca do stałych godzin urzędowania, tj. również do południa, za wyjątkiem sobót.

6. Od dzisiaj możemy nabywać opłatki wigilijne oraz świece Caritasu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za opłatki wigilijne składamy dobrowolną ofiarę, natomiast świece na stół wigilijny są w cenie: małe 10 zł. i duże 15 zł. Przypominamy, że możemy kupić również kalendarze parafialne na 2022 r. w cenie 12 zł. (mały) i 22 zł. (duży). Zapraszamy do sklepiku, w którym znajdziemy również prasę katolicką, kartki świąteczne czy dewocjonalia. Na stoliku za ławkami jest sianko za dobrowolną ofiarę.

7. Przypominamy również o darach żywnościowych na rzecz najbardziej potrzebujących w naszej parafii, które składamy do kosza obok ołtarza.


Zmarli w minionym tygodniu:
† Janusz Adamiak, lat 71
† Ewa Wiaderna, lat 60
† Edward Szymański, lat 88
† Irena Rek lat, 88
† Hanna Witkowska, lat 67
W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

Trzydziesta Czwarta Niedziela Zwykła - Chrystusa Króla Wszechświata - 21 listopada 2021 roku

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na różaniec o godz. 17:30, natomiast msza wieczorna odprawiona będzie w intencjach Żywych Róż naszej parafii.

2. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po mszy wieczornej do godz. 20:00.

3. W sobotę wieczorem na mszy o godz. 18:00 modlimy się w intencji żyjących i zmarłych członków Rycerstwa Niepokalanej.

4. Za tydzień I niedziela Adwentu. Chcemy ten wyjątkowy czas oczekiwania rozpocząć chwilą wspólnej refleksji i zadumy. Dlatego gorąco zapraszamy wszystkich – nie tylko tych, którzy wychowali się na piosenkach Skaldów, Marka Grechuty czy Grzegorza Turnaua – 28 listopada po mszy św. wieczornej na spotkanie z poezją krakowskiego poety Leszka Aleksandra Moczulskiego w programie zatytułowanym Zostaje miłość. Wierszy słuchać będziemy w interpretacji Włodzimierza Galickiego, a swoją muzyką całość ubogaci Artur Modrzejewski.

5. Przypominamy, że przy wyjściu z kościoła możemy pobrać tytki miłosierdzia, które zwracamy wypełnione żywnością z długą datą przydatności do spożycia. Z tych darów powstaną paczki dla potrzebujących w naszej parafii. Tytki wkładamy do wystawionego kosza.

6. Ponieważ zagrożenie epidemiczne na plebanii jeszcze nie minęło, w bieżącym tygodniu kancelaria parafialna nadal nie będzie czynna do południa. Zapraszamy zatem do kancelarii (z zachowaniem reżimu sanitarnego) od poniedziałku do piątku tylko po południu w godzinach od 15:30 do 17:00.

7. W sklepiku są do nabycia, obok cotygodniowej prasy katolickiej, nasze parafialne kalendarze w dwóch formatach: w dużym po 22 zł. i w małym po 12 zł. Dochód z kalendarzy przeznaczony będzie na świąteczne paczki dla ubogich.
 

Zmarli w minionym tygodniu:
† Ks. Marek Kowalski, były wikariusz naszej parafii, lat 68
† Cecylia Bargieł, lat 83
† Janina Florczak, lat 90

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek... 


 
Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła - 14 listopada 2021 roku

1. Dzisiaj dzień odpustu parafialnego. Sumę odpustową w intencji Parafian o godz. 13:00 odprawi, jak też wygłosi kazanie, ks. Sławomir Skoblik, proboszcz par. Miłosierdzia Bożego w Chłapowie. Ks. Sławomir mówi również kazania na pozostałych mszach św.

2. Jutro na mszy św. o godz. 18:00 polecamy Bogu Służbę Kościelną naszej parafii, modląc się jednocześnie o powołania do niej.

3. W środę zapraszamy na mszę św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam na godz. 18:00.

4. W czwartek msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19:00. Intencje składamy do pudełka na stoliku za ławkami. Możemy też w zakrystii, kancelarii bądź internetowo.

5. W piątek po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00.

6. Ponieważ zbliża się czas Adwentu i Bożego narodzenia, już dzisiaj myślimy o ubogich. Dzisiaj bowiem przypada V Światowy Dzień Ubogich. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli pobrać tzw. tytki miłosierdzia, które zwracamy wypełnione żywnością z długą datą przydatności do spożycia. Z tych darów powstaną paczki dla potrzebujących w naszej parafii. Za obfitość serc składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. W naszym sklepiku są już do nabycia, obok cotygodniowej prasy katolickiej, nasze parafialne kalendarze w dwóch formatach: w dużym po 22 zł. i w małym 12 zł. Dochód z kalendarzy przeznaczony będzie również na ubogich.

8. Ostatnie, ważne ogłoszenie:
Z racji na szczególne zagrożenie epidemiczne, w bieżącym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna do południa. Zapraszamy zatem do kancelarii (z zachowaniem reżimu sanitarnego) od poniedziałku do piątku tylko po południu w godzinach od 15:30 do 17:00.

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła - 7 listopada 2021 roku

1. Dzisiaj nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.

2. Jutro msza św. w intencji wspólnoty Zawierzenie o godz. 18:00.

3. We wtorek, 9 listopada, obchodzimy w naszej parafii uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, której głównym wezwaniem jest Najświętszy Zbawiciel. Dlatego w tym dniu radujemy się ODPUSTEM PARAFIALNYM. Msze św. wg rozkładu powszedniego. Ze względów duszpasterskich, aby więcej osób mogło skorzystać z daru odpustu, przenoszony on jest zazwyczaj na pierwszą po nim niedzielę. Dlatego w przyszłą niedzielę na każdej mszy św. kazanie głosił będzie ks. Sławomir Skoblik z par. Miłosierdzia Bożego w Chłapowie k. Władysławowa. Sumę odpustową w intencji Parafian odprawi o godz. 13:00. Taca za tydzień będzie tacą inwestycyjną. Serdecznie zapraszamy!

4. W czwartek, 11 listopada, przypada państwowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w naszej parafii o godz. 18:00.

5. W piątek po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00.

6. W dniu 13 listopada tj. sobota od godz. 10.00 do 14.30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z Mszą Św. o godz. 10.00. Adoracja prowadzona jest przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. W tym samym dniu o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją różańcową ze światłami.

7. W minionym tygodniu dotarły z drukarni duże kalendarze parafialne, natomiast w bieżącym tygodniu dotrą jeszcze kalendarze małe. Ze względu na horrendalny wzrost cen druku przy małych ilościach, kalendarze duże są w cenie 22 zł. za sztukę, a małe 12 zł. za sztukę. Małe sprzedawane będą jak tylko dotrą z drukarni do nas.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Zmarli w minionym tygodniu:
† Robert Graczyk, lat 49
† Marianna Pucman, lat 85
† Krzysztof Sadzik, lat 70

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła - 31 października 2021 roku

1. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.

2. Jutro, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Jak co roku w naszej parafii zostaną odprawione cztery msze św. w kościele i cztery msze św. w kaplicy na cmentarzu Mania. I tak: 
- w kościele zapraszamy na msze św. o godzinie 7:00, 8:30, 10:00 i 11:30.
- na cmentarzu Mania msze św. o godzinie 10:00, 11:00, 12:00 i 16:00.
- procesja żałobna z pięcioma stacjami odbędzie się na cmentarzu Mania o godz. 15:00.

3. We wtorek, 2 listopada, Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dodatkowa msza św. z wypominkami zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 9:00.

4. We wtorek rozpoczyna się również Triduum Żałobne z mszą św. w intencji polecanych w wypominkach zmarłych, pięcioma stacjami żałobnymi oraz z wyczytywaniem wypominek. Msze św. Triduum będą odprawiane przez trzy dni do czwartku wł. o godz. 18:00.

5. W związku z Triduum Żałobnym w najbliższy czwartek, 4 listopada, NIE BĘDZIE APELU JASNOGÓRSKIEGO.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek do mszy Triduum włączymy zmarłych kapłanów, w piątek nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego po mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 a po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00. Natomiast w sobotę na mszy o godz. 8:00 modlimy się w intencji emerytów i rencistów, po mszy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP z cząstką różańca wynagradzającego.

7. Jak zapowiadaliśmy, dzisiaj przy kościele (od strony zakrystii) stoi karetka szczepienna dla chętnych, którzy pragną zaszczepić się przeciwko covid-19 którąkolwiek z dawek. Karetka wraz z zespołem jest dostępna od godz. 8:00 do 14:00.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszej Niedzieli znajduje się artykuł o naszych parafialnych uroczystościach wprowadzenia relikwii św. Stanisława ze Szczepanowa.

Trzydziesta Niedziela Zwykła - 24 października 2021 roku

1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej w niedzielę 31 października o godz. 20.00.

2. Rozpoczyna się ostatni tydzień nabożeństw różańcowych w październiku. Odprawiane są codziennie o godz. 17:30.

3. Proboszcz parafii serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach wprowadzenia relikwii Św. Stanisława, biskupa i męczennika do naszego kościoła. Również tym, którzy w jakikolwiek sposób uświetnili tę celebrację przez osobiste zaangażowanie. Metropolita krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski, wyraził wdzięczność za solidarność z nim, sympatię i miłe słowa, które wiele osób skierowało do niego po zakończeniu mszy św. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

4. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, począwszy od godz. 18:30 do 20:00.

5. Przypominamy, że przyjmujemy na wypominki, tj. modlitwę Kościoła za zmarłych. Możemy je dostarczać do zakrystii lub kancelarii parafialnej. 

6. Za tydzień, 31 października, w naszej parafii możliwe będzie szczepienie III dawką szczepionki przeciw Covid-19 dla osób 50+, którym minęło 6 miesięcy od podania II dawki szczepionki Pfizer, Moderna lub AstraZeneca. Będzie również możliwość zaszczepienia się I i II dawką szczepionki Pfizer oraz jednodawkową Johnson&Johnson. Karetka szczepienna wraz z zespołem dostępna będzie w pobliżu kościoła w następną niedzielę w godzinach od 08:00 do 15:00. Akcję prowadzi Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszej Niedzieli znajdziemy artykuł, który przybliży nam historię związaną z relikwiami Św. Stanisława w naszej parafii. Jest on zatytułowany: Bądź z nami i błogosław.

Zmarli z minionego tygodnia:
† Anna Piechurska, lat 72
† Maria Winiarska, lat 76
† Marzena Zaremba, lat 54
† Alicja Mirowska, lat 87
† Barbara Włodarczyk, lat 84

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek... 


 
Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła - 17 października 2021 roku

1. Z racji na wymianę chodnika przed kościołem czynne są jedynie boczne drzwi. Przepraszamy za utrudnienia.

2. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w październiku odprawiane są codziennie o godz. 17:30. Dzisiaj po różańcu msza św. w intencjach Żywych Róż naszej parafii.

3. W środę, 20 października, msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 18:00.

4. W najbliższy czwartek, 21 października, o godz. 18:00 odbędzie się w naszym kościele uroczyste powitanie i instalacja relikwii Św. Stanisława, biskupa i męczennika. Uroczystościom przewodniczyć będzie metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski. Przygotowując się do tej uroczystości został odnowiony obraz Św. Stanisława, pomalowany ołtarz, zainstalowane zostało nowe oświetlenie oraz przygotowany relikwiarz w kształcie krzyża, wykonany z czarnego dębu, czyli tzw. polskiego hebanu, w którym w czwartek zostaną umieszczone relikwie Świętego.

Przypominamy również, że w dniu 21 października jest błogosławieństwo Mitrą Błogosławionego Jakuba Strzemię (od migreny, bólów głowy, epilepsji), które odbędzie się bezpośrednio po mszy św. w bocznej kaplicy relikwii.

5. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, począwszy od godz. 18:30 do 20:00.

6. Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy na wypominki, tj. modlitwę Kościoła za zmarłych. Możemy je dostarczać do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki są przyjmowane jako jednorazowe albo roczne.

7. W dniu 31 października (za dwa tygodnie) w naszej parafii możliwe będzie szczepienie III dawką szczepionki przeciw Covid-19 dla osób 50+, którym minęło 6 miesięcy od podania II dawki szczepionki Pfizer, Moderna lub AstraZeneca. Będzie również możliwość zaszczepienia się I i II dawką szczepionki Pfizer oraz I dawkową Johnson&Johnson. Karetka szczepienna wraz z zespołem dostępna będzie w pobliżu kościoła w niedzielę, 31 października, w godzinach od 08:00 do 15:00. Akcję prowadzi Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia w sklepiku.

Nasi zmarli w minionym tygodniu:
† Magdalena Zielińska, lat 49
† Włodzimierz Wilczyński, lat 87
† Genowefa Sikorska, lat 95

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...

 

 

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła - 10 października 2021 roku

1. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w październiku odprawiane są codziennie o godz. 17:30.

2. W poniedziałek, 11 października, o godz. 18:00 msza św. w intencji Wspólnoty Zawierzenie.

3. W środę, 13 października, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją różańcową ze światłami na godz. 18:00.

4. UWAGA! Informacja dla wszystkich uczestników mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Z racji na przypadające w naszej parafii w trzeci czwartek miesiąca (21 października) uroczystości instalacji relikwii Św. Stanisława, bpa i męcz., msza św. z modlitwą o uzdrowienie odprawiona będzie w najbliższy czwartek (14 października) o godz. 19:00. Intencje składamy do pudełka na stoliku, w zakrystii, kancelarii lub internetowo.

5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy rozpocznie się po mszy św. wieczornej, zakończy o godz. 20:00. Szczególnie zachęcamy do udziału w tej adoracji, gdyż 15 października przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Otoczmy modlitwą rodziców, którym dziecko zmarło przed urodzeniem. Różaniec również będzie odprawiony w ich intencji.

6. Dzisiaj taca inwestycyjna. Przypominamy, że w tym tygodniu rozpoczynają się prace związane z położeniem nowych płyt betonowych przed głównym wejściem do kościoła. Za utrudnienia przepraszamy, a za ofiary dziękujemy! Bóg zapłać!

7. Dzisiaj Dzień Papieski i zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary możemy składać do specjalnych puszek umieszczonych przy obrazie św. Jana Pawła II przy głównym ołtarzu oraz w sklepiku.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 

Nasz zmarły:
† Ryszard Dumas, lat 70

W jego intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła - 3 października 2021 roku

1. Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus przeżywa w tym roku Rok Jubileuszowy 100-lecia istnienia. Z okazji jubileuszu, w sobotę 9 października o godz. 12.00 w archikatedrze łódzkiej, zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia. Penitencjaria Apostolska udzieliła wszystkim uczestnikom Mszy św. jubileuszowej odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:30. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w październiku odprawiane są codziennie o godz. 17:30. 

3. Jutro, 4 października, przypada patronalne święto Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, czyli tzw. III Zakonu. Zapraszamy członków i sympatyków na mszę o św. Franciszku na godz. 17:00. Natomiast jutro o godz. 21:00, odbędzie się Apel Jasnogórski, który poprowadzony będzie przez ks. Oblatów.

4. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, głównej Patronki naszego miasta. Msze św. wg rozkładu dnia powszedniego.

5. W czwartek, 7 października, wspominamy Matkę Bożą Różańcową, jednocześnie jest to pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. wieczorna w intencji powołań kapłańskich. Po mszy św. nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, ponieważ modlitwy o powołania połączymy z nabożeństwem różańcowym.

6. W piątek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Rozpocznie się po mszy św. wieczornej, zakończy o godz. 20:00. 

7. W sobotę, 9 października, odbędzie się comiesięczna adoracja prowadzona przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Rozpocznie się mszą św. o godz. 10:00, zakończy o godz. 14:30.

8. W niedzielę za tydzień będzie zbierana taca inwestycyjna. Przy tej okazji informujemy Parafian, że po 10 października rozpocznie się wymiana płytek chodnikowych przed kościołem. Jest to pierwszy etap do poprawy drogi procesyjnej wokół kościoła. Jednocześnie trwa remont mieszkania po byłym kościelnym. Dlatego za każdą, nawet drobną ofiarę, składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w sklepiku.

Zmarli minionego tygodnia:
† Stefan Kawiński, lat 77
† Stefan Chojnacki, lat 75

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 

 Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła - 26 września 2021 roku

1. Kuria informuje, że we wtorek 28 września przypada 10. rocznica święceń biskupich ks. abp. Grzegorza Rysia. W tym dniu o godz. 12.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji Metropolity Łódzkiego.

2. Informujemy, że Koronka na ulicach miast − jak co roku − zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic we wtorek 28 września o godz. 15:00, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko. Modlić się będziemy o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. W naszej parafii gromadzimy się tradycyjnie na trzech skrzyżowaniach:
− al. Włókniarzy i Długosza,
− al. Unii i Srebrzyńska,
− ul. Kasprzaka i Długosza.

3. W środę 29 września przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to dzień imienin ks. Rafała. Msza św. w jego intencji, zamówiona przez wspólnoty działające przy naszej parafii, zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 7:00. 

4. W pierwszy piątek miesiąca, 1 października, nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego po mszy św. o godz. 8:00. Po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00.

5. W piątek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Sprawowane będą codziennie (niezależnie od dnia tygodnia) o godz. 17:30.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 października, msza św. o godz. 8:00 w intencji emerytów i rencistów, po niej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP oraz cząstka różańca wynagradzającego.

7. Informacja dla KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA: spotkanie kandydatów z klas I szkół ponadpodstawowych odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10:00, natomiast z klas VIII szkół podstawowych o godz. 11:00. Oba spotkania w salce katechetycznej na plebanii.

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na 2022 rok. Ofiary z kalendarzy przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

9. UWAGA wyjeżdżający na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 2 października: nastąpiła zmiana godziny wyjazdu! Odjazd autokaru nastąpi o godz. 7:00, zbiórka 15 minut wcześniej na parkingu za kościołem. Prosimy o uregulowanie wpłat za pielgrzymkę.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia w sklepiku.

11. Zmarli minionego tygodnia:
† Marianna Andrzejak, lat 94
† Czesław Filler, lat 79

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


 Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła - 19 września 2021 roku

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Msza św. o godz. 18:00 będzie odprawiona w intencjach Żywych Róż naszej parafii. Jednocześnie przypominamy, że bezpośrednio po mszy św. wieczornej odbędzie się koncert Chłopięcego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Katarzyny Sawiak. Serdecznie zapraszamy.

2. W miniony czwartek nasza parafia otrzymała z rąk Metropolity Krakowskiego, ks. abpa Marka Jędraszewskiego, relikwie Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Bardzo cieszymy się z tego wielkiego daru Archidiecezji Krakowskiej i informujemy, że uroczyste wprowadzenie relikwii do naszego kościoła odbędzie się w dniu 21 października br. na mszy św. o godz. 18:00.

3. We wtorek przypada Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Msze św. jak w dzień powszedni.

4. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, która trwać będzie od godz. 18:30 do 20:00.

5. Przypominamy młodzieży klas VIII, że trwają zapisy chętnych do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dzisiaj i w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10:00 w zakrystii.

6. Z radością informujemy parafian, że w niedzielę za tydzień nasz kleryk Carlos Zaldiba otrzyma szatę duchowną. Obłóczyny odbędą się w łódzkiej katedrze 26 września o godz. 15:30. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji Carlosa o umocnienie łaski powołania.

7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Lichenia i Świnic Warckich, która odbędzie się w dniu 2 października (pierwsza sobota miesiąca). Koszt 60 zł. od osoby. Zapisy u ks. Rafała w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Program w gablocie przed kościołem.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Zmarli w minionym tygodniu:
† Tadeusz Zwoliński, lat 92
† Helena Gładyszewska, lat 95
† Maria Olejnik, lat 94
† Marianna Świętosławska, lat 88

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła - 12 września 2021 roku

 1. W tym roku przypada 800-lecie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, czyli tzw. Trzeciego Zakonu Świętego Franciszka. Założył go święty Franciszek. Istnieje on również w naszej parafii i dlatego dzisiaj radujemy się tym jubileuszem i modlimy się w jego intencji. Na ołtarzu są relikwie dwojga błogosławionych Patronów tego Zakonu: bł. Anieli Salawy i bł. Rafała Chylińskiego. Prośmy szczególnie o łaskę powołań, aby było coraz więcej wiernych żyjących wg Ewangelii Chrystusowej i wg wzoru życia Św. Franciszka.

2. Na co warto zwrócić uwagę w tym tygodniu:
- dzisiaj o godz. 20.00 na Stadionie Orła msza św. dziękczynna za beatyfikację kard.
Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.
- jutro (poniedziałek) dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję
różańcową ze światłami o godz. 18:00. Msza św. w intencji wspólnoty Zawierzenie,
-we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. jak w dni powszednie,
- w środę msza św. w intencji Ojca Świętego, naszej Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 18:00,
- w czwartek msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19:00. Intencje składamy do pudełka na stoliku za ławkami, w zakrystii, kancelarii parafialnej bądź przez Internet.
- w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po mszy św. wieczornej do
godz. 20:00,
- sobotę święto Świętego Stanisława Kostki, Patrona Polski,
- w niedzielę, 19 września, koncert Chłopięcego Chóru Kameralnego. Występ rozpocznie się po mszy św. wieczornej. Szczegóły na plakatach.

3. Młodzież klas VIII, która pragnie przystąpić do sakramentu Bierzmowania, proszona jest o zapisanie się u ks. Waldemara. Zapisy odbywać się będą w dwie kolejne niedziele, tzn. 19. i 26. września po mszy św. o godz. 10:00 w zakrystii.

4. Przypominamy, że w czwartek 16 września wyrusza spod kościoła pielgrzymka do Krakowa, aby odebrać relikwie św. Stanisława, Biskupa i Męczennika dla naszej parafii. Relikwie wręczy nam osobiście metropolita Krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski. Wyjazd o godz. 7:00.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej...

Nasi zmarli z minionego tygodnia:
† Włodzimierz Kowalczyk, lat 69
† Anna Sędkiewicz, lat 86
† Bronisław Zieliński, lat 70
† Emilia Pietrowska, lat 67


W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…


Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła - 5 września 2021 roku

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy zatem na nabożeństwo adoracyjne, które odprawione będzie o godz. 17:30.

2. W środę święto maryjne Narodzenia NMP, czyli MB Siewnej. Msze św. wg rozkładu dnia powszedniego.

3. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po mszy św. wieczornej do godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę comiesięczna adoracja prowadzona przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 10:00, zakończenie (z racji na ślub) nieco wcześniejsze, czyli o godz. 13:30,

5. W niedzielę za tydzień zbierana będzie taca inwestycyjna. Rozpoczął się remont mieszkania po byłym kościelnym, w najbliższych planach jest wymiana płytek wokół głównych schodów kościoła. Obecnie czekamy na wycenę tej inwestycji. Niestety, będzie również potrzebny remont organów, ale o tym poinformujemy w późniejszym terminie (po konsultacji z fachowcem).

6. Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę za dwa tygodnie, czyli 19 września, będziemy gościć z koncertem Chłopięcy Chór Kameralny „Chcemy śpiewać”. Koncert odbędzie się po mszy św. wieczornej.

7. W minionym tygodniu zmarł proboszcz katedry wawelskiej, z którym mieliśmy uzgodniony program odbioru relikwii Św. Stanisława, bpa i m. W najbliższym czasie otrzymamy nowy kontakt w celu ponownego uzgodnienia tej sprawy. Nie zmienia to terminu naszego wyjazdu do Krakowa (16 września, godz. 7:00). Bardzo prosimy osoby wyjeżdżające do Krakowa o uzupełnienie danych osobowych. Lista znajduje się w zakrystii.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Nasi zmarli w minionym tygodniu:
† Mirosław Pułka, lat 65
† Janina Styczyńska, lat 92
† Waldemar Kozubal, lat 80
† Kazimierz Kędziora, lat 88


W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


 
Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła - 29 sierpnia 2021 roku

 1. Przypominamy, że od 1 do 8 września trwać będzie modlitewne JERYCHO, czyli nieustanna modlitwa przez 7 dni i 7 nocy. W Łodzi wyznaczone są dwa kościoły, do których zapraszamy: MB Fatimskiej przy ul. Kilińskiego 228 i Karmelitanek Bosych przy ul. Św. Teresy 6.

2. Natomiast ROWEROWE JERYCHO, czyli rowerowa pielgrzymka ulicami naszego miasta, rusza 4 września z Kościoła Matki Bożej Fatimskiej, przy ul. Kilińskiego 228. Rejestracja od godz. 8:00. Msza Św. sprawowana przez Abp Grzegorza Rysia o godz. 9:00. Siedem stacji modlitewnych w siedmiu Kościołach i wieczór modlitewny na Starym Rynku prowadzony przez zespół Mocni w Duchu o godz. 18:30.

3. W środę, 1 września, praca kancelarii parafialnej wraca do stałych godzin urzędowania, tzn. do południa od 10:00 do 11:00, a po południu od 15:30 do 17:00. W sobotę kancelaria będzie nieczynna. Powracają również msze św. w dni powszednie o godz. 17:00 oraz w niedziele o godz. 13:00.

4. 1 września to również rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci na mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny w niedzielę 5 września, o godz. 11:30. Na tej mszy św. zostaną również poświęcone tornistry i przybory szkolne.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów o godz. 18:00, w piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o godz. 8:00 i 18:00, w sobotę modlimy się do Niepokalanego Serca NMP w intencji emerytów i rencistów na mszy św. o godz. 8:00. Po mszy św. nabożeństwo i cząstka różańca wynagradzającego prowadzona przez wspólnotę Zawierzenie.

6. Dodajmy do tych informacji, że msza św. wieczorna w piątek (3 września) jest odprawiana w intencji solenizanta, ks. proboszcza, a po niej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20:00. Życzenia imieninowe będziemy mogli złożyć w zakrystii.

7. Ponadto w sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21:00 poprzedzony śpiewami maryjnymi. Poprowadzi go o. Tomasz Dubiel, franciszkanin z Kustodii Ziemi Świętej z Jerozolimy. O. Tomasz będzie gościł u nas przez całą następną niedzielę i podczas każdej mszy św. przybliży nam miejsca święte a przede wszystkim Grób Pana Jezusa oraz rozprowadzać będzie książki i różańce z drzewa oliwnego, jako pomoc dla polskich franciszkanów, opiekunów Grobu Pana Jezusa.

8. W sklepiku do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do czytania.
Zmarli w minionym tygodniu:
† Zdzisława Jaworska, lat 78
† Eugenia Michalak, lat 92

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…


Dwudziesta Pierwsza  Niedziela Zwykła - 22 sierpnia 2021 roku

1. Ogłoszenie Dyrektora Domu Księży Emerytów: Dom Księży Emerytów w Łodzi na Chojnach boryka się z problemem braku codziennej opieki dla 30 księży. Serdecznie prosimy o pilny kontakt emerytowane pielęgniarki oraz osoby, które zajęłyby się księżmi wymagającymi pomocy w ramach umowy o pracę. Numer telefonu podamy zainteresowanym w zakrystii.

2. W tym tygodniu przypadają:
− we wtorek święto Świętego Bartłomieja, Apostoła,
− w czwartek, 26 sierpnia, uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7:00, 8:00 i 18:00,
− w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 18:30 do 20:00.

3. Teraz prosimy o uwagę osoby udające się na pielgrzymkę do Krakowa w dniach 16-17 września w celu odebrania relikwii Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika. Informujemy, że wyjazd nastąpi w czwartek, 16 września, o godz. 7:00 rano z zatoczki przed kościołem na al. Włókniarzy. Pierwszego dnia uczestniczymy we mszy św. w katedrze wawelskiej, natomiast w drugi dzień w Sanktuarium Jana Pawła II. UWAGA: osoby zapisane, które wpłaciły zaliczkę bądź w ogóle nie dokonały wpłaty PROSZONE SĄ o wniesienie całej należności, tj. 200 zł. do dnia 5 września (niedziela) włącznie. Dziękujemy!

4. W naszym sklepiku parafialnym jak zwykle dostaniemy bieżącą prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

5. Zmarli minionego tygodnia:
† Józefa Wawrzyniak lat 92
† Teresa Czerczyńska lat 85

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

Dwudziesta Niedziela Zwykła - 15 sierpnia 2021 roku

uroczystość Wniebowzięcia NMP  

Przypominamy, że w sierpniu nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 13:00, a w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna. 

1. Przypominamy, że od jutra do 20 sierpnia ruszają zapisy na Łódzką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Odbywają się one w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. MB Zwycięskiej w Łodzi. Natomiast w zakrystii możemy się zapisać na duchową pielgrzymkę, aby w ten sposób towarzyszyć pątnikom zmierzającym na Jasną Górę.

2. W tym tygodniu zapraszamy jeszcze:
− dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, po nim msza św. w intencjach Żywych Róż z naszej Parafii,
− w środę na mszę św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 18:00,
− w czwartek na mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19:00. Intencje możemy składać w zakrystii, do pudełka na stoliku za ławkami, bądź przez Internet,
− w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Rozpoczęcie po mszy św. wieczornej, zakończenie o godz. 20:00.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.

Zmarli w minionym tygodniu:
† Stefan Mariańczyk, lat 71
† Zofia Kotarska, lat 93

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła - 8 sierpnia 2021 roku

 Przypominamy, że w sierpniu nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 13:00, a w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna.

1. W poniedziałek, 9 sierpnia, o godz. 18:00 msza św. w intencji wspólnoty „Zawierzenie”.

2. W tym tygodniu zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim w dniu 13. sierpnia. Ponieważ przypada to w piątek, porządek jest następujący: po mszy św. procesja różańcowa ze światłami, a bezpośrednio po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20:00.

3. W sobotę wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej zaprasza na adorację, którą rozpocznie msza św. o godz. 10:00. Adoracja zakończy się o godz. 14:30.

4. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na zakończenie każdej mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.


Zmarli minionego tygodnia:
† Zbigniew Strzelczyk, lat 63
† Regina Kiełczewska, lat 91
† Jacek Sadowski, lat 49
† Mirosława Gradecka, lat 77


W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


Osiemnasta Niedziela Zwykła -1 sierpnia 2021 roku

Rozpoczęliśmy drugi miesiąc wakacyjny i urlopowy. Dlatego przypominamy, że w sierpniu nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 13:00, a w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna.

1. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium MB Zwycięskiej.
W pielgrzymce może wziąć udział 300 pielgrzymów niezaszczepionych oraz bez limitu osoby zaszczepione pełnym cyklem szczepień. Zapisy odbędą się w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. MB Zwycięskiej w Łodzi. Ze względu na weryfikację szczepień, w tym roku zapisy odbędą się tylko w jednym miejscu.

2. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.

3. Ponadto w tym tygodniu zapraszamy:
− w środę, 4 sierpnia, na Apel Jasnogórski o godz. 21:00.
− w pierwszy czwartek miesiąca na mszę św. i nabożeństwo w intencji kapłanów i powołań kapłańskich na godz. 18:00
− w pierwszy piątek miesiąca na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego po mszach św. o godz. 8:00 i 18:00. Po nabożeństwie wieczornym adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00. W piątek przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
− w pierwszą sobotę miesiąca na mszę św. w intencji emerytów i rencistów o godz. 8:00. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i cząstka różańca. 

4. Dzisiaj przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla chrześcijan w Libanie.
Ofiary możemy złożyć do każdej puszki w kościele.

5. Za tydzień taca inwestycyjna.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. 

Zmarła minionego tygodnia:
† Janina Szyc, lat 81

W jej intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

Siedemnasta Niedziela Zwykła - 25 lipca 2021 roku

 Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 13:00 oraz w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna.

1.  Dzisiaj w niedzielę 25 lipca 2021 roku, we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, ofiary złożone do puszek zostaną przeznaczone na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

2. W piątek 30 lipca odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy bezpośrednio po mszy św. o godz. 18:00. Zakończenie o godz. 20:00.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: "Niedzielę", "Idziemy", "Przewodnik Katolicki" i "Gościa Niedzielnego". 

  Zmarli w minionym tygodniu:
+ Jan Kmieciak, lat 81
+ Hary Biller, lat 92
+ Longin Nawrot, lat 85

 
W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…


Szesnasta Niedziela Zwykła - 18 lipca 2021 roku

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 13:00 oraz w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna.

1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Po nim zapraszamy Rodziny Różańcowe na mszę św. w intencjach Żywego Różańca oraz za żyjących i zmarłych członków Żywych Róż.

2. W środę o godz. 18:00 msza św. Rodziny Radia Maryja w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

3. W piątek odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy bezpośrednio po mszy św. o godz. 18:00. Zakończenie o godz. 20:00.

4. Za tydzień w niedzielę, 25 lipca 2021 roku, we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, ofiary złożone do puszek zostaną przeznaczone na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

5. Jednocześnie informujemy Parafian, że w najbliższą niedzielę pragniemy poświęcić samochody i inne pojazdy tym wszystkim, którzy udają się na urlopy w sierpniu, tym bardziej, że wypada to w dniu Patrona, św. Krzysztofa. Poświęcenie tradycyjnie po każdej mszy św. W naszej parafii święcenie pojazdów odbywa się w ostatnią niedzielę czerwca i lipca.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Zmarli w minionym tygodniu:
+ Henryka Manel-Jackiewicz, lat 94
+ Regina Zajączkowska, lat 40

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…
 


Piętnasta Niedziela Zwykła - 11 lipca 2021 roku

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 13:00 oraz w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna.

1. We wtorek 13. dzień miesiąca, zapraszamy zatem na nabożeństwo fatimskie. Po mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się procesja różańcowa ze światłami.

2. W piątek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, która rozpocznie się po mszy św. wieczornej, a zakończy o godz. 20:00.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zapraszamy do sklepiku.

4. Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku urlopowego i szczęśliwych powrotów do domów.

5. Zmarli w minionym tygodniu:

† Ireneusz Piech, lat 64
† Helena Wodzińska, lat 89

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


Czternasta Niedziela Zwykła - 4 lipca 2021 roku

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 13:00 oraz w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna.

1. Dzisiaj nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30, natomiast Apel Jasnogórski o godz. 21:00, który poprowadzi ks. Kazimierz Bednarek. 

2. W piątek po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00. Zapraszamy!

3. W sobotę comiesięczna adoracja prowadzona przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:00, zakończy o 14:30.

4. Odnośnie pielgrzymki do Krakowa, dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem zgłoszeń. Jutro ks. proboszcz musi wpłacić zaliczkę i zarezerwować nocleg na konkretną ilość osób. Niezdecydowanych prosimy o szybkie decyzje.

5. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego i czytania prasy katolickiej.

Pomódlmy się za zmarłą śp.:
† Zofię Stasiak, lat 88
† i wszystkich zmarłych parafian

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


Trzynasta Niedziela Zwykła - 27 czerwca 2021 roku 

1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe: dzisiaj o godz. 17:30, w tygodniu do środy wł. o godz. 18:30.

2. We wtorek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zbierane są ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Można je składać na tacę lub do którejkolwiek puszki w kościele.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek msza św. o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18:00, w piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego po mszach o godz. 8:00 i 18:00. Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00. W sobotę zapraszamy na godz. 8:00, aby modlić się do Niepokalanego Serca NMP i prosić w intencji emerytów i rencistów oraz naszego Solenizanta − ks. Tomasza.

4. W lipcu i sierpniu, z powodu urlopów księży, są następujące zmiany:
- Nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 13:00 oraz w dni powszednie o godz. 17:00 i w sobotę o godz. 7:30.
- Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem, jak również w soboty, będzie nieczynna.


5. W przyszłą niedzielę, 4 lipca, zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 21:00, poprzedzony tradycyjnie śpiewem pieśni maryjnych.

6. Przypominamy, że tylko do środy możemy zapisać się na dwudniową pielgrzymkę do Krakowa (16-17 września) po odbiór relikwii Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Rozpoczęliśmy już renowację obrazu tegoż Świętego w ołtarzu bocznym, gdzie zostaną umieszczone jego relikwie.

7. Natomiast OO. Bernardyni z Łodzi zapraszają na pielgrzymkę do Torunia szlakiem przez Łęczycę, Płock, Skępe i Włocławek w dniach 10-11 lipca. Szczegółowe informacje dla zainteresowanych w zakrystii.

8. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

9. Przypominamy wszystkim kierowcom, że bezpośrednio po błogosławieństwie nastąpi poświęcenie ich pojazdów i rozdanie specjalnie przygotowanych Książeczek Kierowcy. 

Wszystkim udającym się na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych oraz szczęśliwych powrotów do domu.


Nasi zmarli:
† Zofia Gorzkowska, lat 86
† Ryszard Jachimczak, lat 64
† Grażyna Kajl, lat 92
† Kazimiera Dębska, lat 91
W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...


 

Dwunasta Niedziela Zwykła - 20 czerwca 2021 roku

1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Po nim Msza św. o godz. 18:00 w intencjach Żywych Róż naszej parafii oraz żyjących i zmarłych ich członków. Nabożeństwa
czerwcowe w dni powszednie o godzinie 18:30.

2. W czwartek uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze św. jak w dzień powszedni.

3. W piątek po nabożeństwie czerwcowym odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy.

4. Niedziela za tydzień jest ostatnią niedzielą czerwca, zatem na progu wakacji pragniemy w naszej parafii poświęcić pojazdy, którymi poruszamy się po drogach. To nie tylko samochody, ale rowery czy modne ostatnio hulajnogi. Poświęcenie pojazdów będzie odbywało się po każdej mszy św. Szczególnie zachęcamy do poświęcenia samochodów, którymi udamy się w podróż na nasze urlopy.

5. Przypominamy, że Metropolita krakowski, Abp Marek Jędraszewski, ofiarował dla naszej parafii relikwie Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Odbiór tych relikwii nastąpi podczas uroczystej mszy św. w katedrze wawelskiej w dniu 16 września br. z rąk ks. prał. Zdzisława Sochackiego, proboszcza tejże katedry. W związku z tym organizowana jest z naszej parafii dwudniowa pielgrzymka do Krakowa w dniach 16-17 września 2021 roku. Dzień pierwszy – po uroczystościach zwiedzanie Krakowa, dzień drugi − odwiedziny Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach oraz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt 200 zł. Konieczny nr PESEL i nr telefonu. Ponieważ noclegi możemy rezerwować jedynie do końca czerwca, dlatego PROSIMY O ZAPISYWANIE SIĘ NAJPÓŹNIEJ DO 29 CZERWCA WŁĄCZNIE!

6. Jak zwykle zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj również kupimy L’Osservatore Romano w cenie 5 zł. Dzisiaj też w sklepiku odbywa się „odświeżanie oferty”, dlatego większość artykułów możemy nabyć w bardzo korzystnych cenach.

Zmarli z minionego tygodnia:
+ Waldemar Gawin, lat 84
+ Teresa Widulińska, lat 60
+ Stanisław Kalinowski, lat 92
+ Jerzy Adamczyk, lat 71
+ Bolesław Smyczek, lat 84
+ Bronisława Gacia, lat 81

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…


Jedenasta Niedziela Zwykła - 13 czerwca 2021 roku - Święto Eucharystii

1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w niedziele o godz. 17:30, natomiast w dni powszednie
o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj przypada 13. dzień miesiąca, zatem o godz. 18:00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie połączone z procesją różańcową ze światłami.

3. W poniedziałek msza św. w intencji śp. Ks. Franciszka Jelińskiego w 50 r. śm. − pierwszego powojennego proboszcza naszej parafii − o godz. 7:00, natomiast msza św. w intencji wspólnoty Zawierzenie o godz. 18:00.

4. W środę msza św. w intencji Ojca Świętego, naszej Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 18:00.

5. W czwartek, po dłuższej przerwie, powracamy do mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Bedzie ona sprawowana jeszcze w ograniczeniach sanitarnych, ale tym bardziej na nią zapraszamy. Rozpocznie się o godz. 19:00. Karteczki z intencjami możemy składać do pudełka na stoliku za ławkami, w zakrystii bądź drogą e-mailową.

6. W piątek czekają nas spore zmiany, bowiem o godz. 19:00 przybędzie do nas Bp Ireneusz Pękalski, aby udzielić Sakramentu Bierzmowania. Dlatego w piątek nie będzie nabożeństwa czerwcowego wieczorem, ani też piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy po mszy św. o godz. 8:00, czyli na godz. 8:30.

7. W sobotę uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla wszystkich dzieci pierwszokomunijnych o godz. 9:00. Oznacza to, że w niedzielę za tydzień Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii. Komunia św. dla dzieci odbędzie się na dwóch mszach św.: o godz. 10:00 i o godz. 11:30. Dlatego zwracamy się do parafian z gorącą prośbą, abyście w niedzielę za tydzień przyszli na mszę św. poza godzinami Pierwszej Komunii Świętej. Zostawmy miejsce w kościele dla rodziców i bliskich dzieci pierwszokomunijnych. Za zrozumienie tej sytuacji serdecznie dziękujemy.

8. Zapraszamy do sklepiku po bieżącą prasę katolicką oraz inne artykuły.


Zmarli z minionego tygodnia:

+ Paweł Ostrowski, lat 81
+ Jan Zasina, lat 86
+ Irena Januszkiewicz, lat 79
+ Stefan Rylski, lat 92
+ Henryka Lasota, lat 72
+ Maria Ryś, mama naszego ks. Arcybiskupa Grzegorza

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 

Dziesiąta Niedziela Zwykła - 6 czerwca 2021 roku

1. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy szczególnie na nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną, codziennie o godz. 18:30, natomiast w niedziele o godz. 17:30. Zakończenie Oktawy w czwartek, 10 czerwca.

2. W piątek, 11 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. jak w dzień powszedni. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Jak słyszeliśmy w liście duszpasterskim arcybiskupa łódzkiego, w piątek rozpoczynamy Święto Eucharystii, którego centrum staje się adoracja Najświętszego Sakramentu w parafiach. Podczas tej wyjątkowej Doby Eucharystycznej zapraszamy Parafian na dwie adoracje do naszego kościoła. Pierwsza odbędzie się w piątek po nabożeństwie czerwcowym i zakończy tradycyjnie o godz. 20:00. Druga w sobotę rozpocznie się mszą św. dziękczynną za pontyfikat św. Jana Pawła II i jego wizytę w Łodzi o godz. 10:00 i zakończy o godz. 14:00. Prowadzona będzie przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Zachęcamy Parafian do znalezienia czasu na osobiste trwanie przy Chrystusie w Najświętszym Sakramencie.

4. Przypominamy, że za tydzień taca inwestycyjna. Będą przeprowadzone dwie inwestycje, na które są obecnie składane pieniądze. Pierwsza to wymiana przewodów elektrycznych w kościele, druga to remont mieszkania po byłym kościelnym. Z powodu covidu prace te się opóźniły, ale obiecano wykonać je w okresie wakacyjnym. Za składane ofiary serdeczne Bóg zapłać!

5. Ostatnio pojawiają się w naszym kościele osoby proszące − czasem w sposób nachalny − o wsparcie finansowe. Te osoby są znane w parafii i często otrzymują pomoc w paczkach żywnościowych. Każdy oczywiście ma prawo pomagać wg własnej woli i własnego rozeznania, prosimy jedynie, aby nie czynić tego w kościele, ale poza nim. Dziękujemy.

6. Zapraszamy do sklepiku. Jak zwykle znajdziemy tam bieżącą prasę katolicką, ale również interesujące książki, dewocjonalia czy suweniry.

Zmarli minionego tygodnia:

† Maria Chromicz, lat 45
† Bogdan Marciniak, lat 64
† Maria Tazbir, lat 69
† Natalia Szymalak, lat 89
† Eugenia Para, lat 94
† Halina Nowak, lat 92
† Beata Kubisiak, lat 53
† Jarosław Szmidt, lat 60

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…