OGŁOSZENIA

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła - 17 października 2021 roku

1. Z racji na wymianę chodnika przed kościołem czynne są jedynie boczne drzwi. Przepraszamy za utrudnienia.

2. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w październiku odprawiane są codziennie o godz. 17:30. Dzisiaj po różańcu msza św. w intencjach Żywych Róż naszej parafii.

3. W środę, 20 października, msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 18:00.

4. W najbliższy czwartek, 21 października, o godz. 18:00 odbędzie się w naszym kościele uroczyste powitanie i instalacja relikwii Św. Stanisława, biskupa i męczennika. Uroczystościom przewodniczyć będzie metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski. Przygotowując się do tej uroczystości został odnowiony obraz Św. Stanisława, pomalowany ołtarz, zainstalowane zostało nowe oświetlenie oraz przygotowany relikwiarz w kształcie krzyża, wykonany z czarnego dębu, czyli tzw. polskiego hebanu, w którym w czwartek zostaną umieszczone relikwie Świętego.

Przypominamy również, że w dniu 21 października jest błogosławieństwo Mitrą Błogosławionego Jakuba Strzemię (od migreny, bólów głowy, epilepsji), które odbędzie się bezpośrednio po mszy św. w bocznej kaplicy relikwii.

5. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, począwszy od godz. 18:30 do 20:00.

6. Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy na wypominki, tj. modlitwę Kościoła za zmarłych. Możemy je dostarczać do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki są przyjmowane jako jednorazowe albo roczne.

7. W dniu 31 października (za dwa tygodnie) w naszej parafii możliwe będzie szczepienie III dawką szczepionki przeciw Covid-19 dla osób 50+, którym minęło 6 miesięcy od podania II dawki szczepionki Pfizer, Moderna lub AstraZeneca. Będzie również możliwość zaszczepienia się I i II dawką szczepionki Pfizer oraz I dawkową Johnson&Johnson. Karetka szczepienna wraz z zespołem dostępna będzie w pobliżu kościoła w niedzielę, 31 października, w godzinach od 08:00 do 15:00. Akcję prowadzi Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia w sklepiku.

Nasi zmarli w minionym tygodniu:
† Magdalena Zielińska, lat 49
† Włodzimierz Wilczyński, lat 87
† Genowefa Sikorska, lat 95

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...

 

 

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła - 10 października 2021 roku

1. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w październiku odprawiane są codziennie o godz. 17:30.

2. W poniedziałek, 11 października, o godz. 18:00 msza św. w intencji Wspólnoty Zawierzenie.

3. W środę, 13 października, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją różańcową ze światłami na godz. 18:00.

4. UWAGA! Informacja dla wszystkich uczestników mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Z racji na przypadające w naszej parafii w trzeci czwartek miesiąca (21 października) uroczystości instalacji relikwii Św. Stanisława, bpa i męcz., msza św. z modlitwą o uzdrowienie odprawiona będzie w najbliższy czwartek (14 października) o godz. 19:00. Intencje składamy do pudełka na stoliku, w zakrystii, kancelarii lub internetowo.

5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy rozpocznie się po mszy św. wieczornej, zakończy o godz. 20:00. Szczególnie zachęcamy do udziału w tej adoracji, gdyż 15 października przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Otoczmy modlitwą rodziców, którym dziecko zmarło przed urodzeniem. Różaniec również będzie odprawiony w ich intencji.

6. Dzisiaj taca inwestycyjna. Przypominamy, że w tym tygodniu rozpoczynają się prace związane z położeniem nowych płyt betonowych przed głównym wejściem do kościoła. Za utrudnienia przepraszamy, a za ofiary dziękujemy! Bóg zapłać!

7. Dzisiaj Dzień Papieski i zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary możemy składać do specjalnych puszek umieszczonych przy obrazie św. Jana Pawła II przy głównym ołtarzu oraz w sklepiku.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 

Nasz zmarły:
† Ryszard Dumas, lat 70

W jego intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła - 3 października 2021 roku

1. Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus przeżywa w tym roku Rok Jubileuszowy 100-lecia istnienia. Z okazji jubileuszu, w sobotę 9 października o godz. 12.00 w archikatedrze łódzkiej, zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia. Penitencjaria Apostolska udzieliła wszystkim uczestnikom Mszy św. jubileuszowej odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:30. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w październiku odprawiane są codziennie o godz. 17:30. 

3. Jutro, 4 października, przypada patronalne święto Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, czyli tzw. III Zakonu. Zapraszamy członków i sympatyków na mszę o św. Franciszku na godz. 17:00. Natomiast jutro o godz. 21:00, odbędzie się Apel Jasnogórski, który poprowadzony będzie przez ks. Oblatów.

4. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, głównej Patronki naszego miasta. Msze św. wg rozkładu dnia powszedniego.

5. W czwartek, 7 października, wspominamy Matkę Bożą Różańcową, jednocześnie jest to pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. wieczorna w intencji powołań kapłańskich. Po mszy św. nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, ponieważ modlitwy o powołania połączymy z nabożeństwem różańcowym.

6. W piątek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Rozpocznie się po mszy św. wieczornej, zakończy o godz. 20:00. 

7. W sobotę, 9 października, odbędzie się comiesięczna adoracja prowadzona przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Rozpocznie się mszą św. o godz. 10:00, zakończy o godz. 14:30.

8. W niedzielę za tydzień będzie zbierana taca inwestycyjna. Przy tej okazji informujemy Parafian, że po 10 października rozpocznie się wymiana płytek chodnikowych przed kościołem. Jest to pierwszy etap do poprawy drogi procesyjnej wokół kościoła. Jednocześnie trwa remont mieszkania po byłym kościelnym. Dlatego za każdą, nawet drobną ofiarę, składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w sklepiku.

Zmarli minionego tygodnia:
† Stefan Kawiński, lat 77
† Stefan Chojnacki, lat 75

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 

 Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła - 26 września 2021 roku

1. Kuria informuje, że we wtorek 28 września przypada 10. rocznica święceń biskupich ks. abp. Grzegorza Rysia. W tym dniu o godz. 12.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji Metropolity Łódzkiego.

2. Informujemy, że Koronka na ulicach miast − jak co roku − zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic we wtorek 28 września o godz. 15:00, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko. Modlić się będziemy o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. W naszej parafii gromadzimy się tradycyjnie na trzech skrzyżowaniach:
− al. Włókniarzy i Długosza,
− al. Unii i Srebrzyńska,
− ul. Kasprzaka i Długosza.

3. W środę 29 września przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to dzień imienin ks. Rafała. Msza św. w jego intencji, zamówiona przez wspólnoty działające przy naszej parafii, zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 7:00. 

4. W pierwszy piątek miesiąca, 1 października, nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego po mszy św. o godz. 8:00. Po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00.

5. W piątek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Sprawowane będą codziennie (niezależnie od dnia tygodnia) o godz. 17:30.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 października, msza św. o godz. 8:00 w intencji emerytów i rencistów, po niej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP oraz cząstka różańca wynagradzającego.

7. Informacja dla KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA: spotkanie kandydatów z klas I szkół ponadpodstawowych odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10:00, natomiast z klas VIII szkół podstawowych o godz. 11:00. Oba spotkania w salce katechetycznej na plebanii.

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na 2022 rok. Ofiary z kalendarzy przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

9. UWAGA wyjeżdżający na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 2 października: nastąpiła zmiana godziny wyjazdu! Odjazd autokaru nastąpi o godz. 7:00, zbiórka 15 minut wcześniej na parkingu za kościołem. Prosimy o uregulowanie wpłat za pielgrzymkę.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia w sklepiku.

11. Zmarli minionego tygodnia:
† Marianna Andrzejak, lat 94
† Czesław Filler, lat 79

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


 Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła - 19 września 2021 roku

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Msza św. o godz. 18:00 będzie odprawiona w intencjach Żywych Róż naszej parafii. Jednocześnie przypominamy, że bezpośrednio po mszy św. wieczornej odbędzie się koncert Chłopięcego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Katarzyny Sawiak. Serdecznie zapraszamy.

2. W miniony czwartek nasza parafia otrzymała z rąk Metropolity Krakowskiego, ks. abpa Marka Jędraszewskiego, relikwie Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Bardzo cieszymy się z tego wielkiego daru Archidiecezji Krakowskiej i informujemy, że uroczyste wprowadzenie relikwii do naszego kościoła odbędzie się w dniu 21 października br. na mszy św. o godz. 18:00.

3. We wtorek przypada Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Msze św. jak w dzień powszedni.

4. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, która trwać będzie od godz. 18:30 do 20:00.

5. Przypominamy młodzieży klas VIII, że trwają zapisy chętnych do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dzisiaj i w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10:00 w zakrystii.

6. Z radością informujemy parafian, że w niedzielę za tydzień nasz kleryk Carlos Zaldiba otrzyma szatę duchowną. Obłóczyny odbędą się w łódzkiej katedrze 26 września o godz. 15:30. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji Carlosa o umocnienie łaski powołania.

7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Lichenia i Świnic Warckich, która odbędzie się w dniu 2 października (pierwsza sobota miesiąca). Koszt 60 zł. od osoby. Zapisy u ks. Rafała w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Program w gablocie przed kościołem.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Zmarli w minionym tygodniu:
† Tadeusz Zwoliński, lat 92
† Helena Gładyszewska, lat 95
† Maria Olejnik, lat 94
† Marianna Świętosławska, lat 88

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła - 12 września 2021 roku

 1. W tym roku przypada 800-lecie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, czyli tzw. Trzeciego Zakonu Świętego Franciszka. Założył go święty Franciszek. Istnieje on również w naszej parafii i dlatego dzisiaj radujemy się tym jubileuszem i modlimy się w jego intencji. Na ołtarzu są relikwie dwojga błogosławionych Patronów tego Zakonu: bł. Anieli Salawy i bł. Rafała Chylińskiego. Prośmy szczególnie o łaskę powołań, aby było coraz więcej wiernych żyjących wg Ewangelii Chrystusowej i wg wzoru życia Św. Franciszka.

2. Na co warto zwrócić uwagę w tym tygodniu:
- dzisiaj o godz. 20.00 na Stadionie Orła msza św. dziękczynna za beatyfikację kard.
Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.
- jutro (poniedziałek) dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję
różańcową ze światłami o godz. 18:00. Msza św. w intencji wspólnoty Zawierzenie,
-we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. jak w dni powszednie,
- w środę msza św. w intencji Ojca Świętego, naszej Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 18:00,
- w czwartek msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19:00. Intencje składamy do pudełka na stoliku za ławkami, w zakrystii, kancelarii parafialnej bądź przez Internet.
- w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po mszy św. wieczornej do
godz. 20:00,
- sobotę święto Świętego Stanisława Kostki, Patrona Polski,
- w niedzielę, 19 września, koncert Chłopięcego Chóru Kameralnego. Występ rozpocznie się po mszy św. wieczornej. Szczegóły na plakatach.

3. Młodzież klas VIII, która pragnie przystąpić do sakramentu Bierzmowania, proszona jest o zapisanie się u ks. Waldemara. Zapisy odbywać się będą w dwie kolejne niedziele, tzn. 19. i 26. września po mszy św. o godz. 10:00 w zakrystii.

4. Przypominamy, że w czwartek 16 września wyrusza spod kościoła pielgrzymka do Krakowa, aby odebrać relikwie św. Stanisława, Biskupa i Męczennika dla naszej parafii. Relikwie wręczy nam osobiście metropolita Krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski. Wyjazd o godz. 7:00.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej...

Nasi zmarli z minionego tygodnia:
† Włodzimierz Kowalczyk, lat 69
† Anna Sędkiewicz, lat 86
† Bronisław Zieliński, lat 70
† Emilia Pietrowska, lat 67


W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…


Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła - 5 września 2021 roku

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy zatem na nabożeństwo adoracyjne, które odprawione będzie o godz. 17:30.

2. W środę święto maryjne Narodzenia NMP, czyli MB Siewnej. Msze św. wg rozkładu dnia powszedniego.

3. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po mszy św. wieczornej do godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę comiesięczna adoracja prowadzona przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 10:00, zakończenie (z racji na ślub) nieco wcześniejsze, czyli o godz. 13:30,

5. W niedzielę za tydzień zbierana będzie taca inwestycyjna. Rozpoczął się remont mieszkania po byłym kościelnym, w najbliższych planach jest wymiana płytek wokół głównych schodów kościoła. Obecnie czekamy na wycenę tej inwestycji. Niestety, będzie również potrzebny remont organów, ale o tym poinformujemy w późniejszym terminie (po konsultacji z fachowcem).

6. Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę za dwa tygodnie, czyli 19 września, będziemy gościć z koncertem Chłopięcy Chór Kameralny „Chcemy śpiewać”. Koncert odbędzie się po mszy św. wieczornej.

7. W minionym tygodniu zmarł proboszcz katedry wawelskiej, z którym mieliśmy uzgodniony program odbioru relikwii Św. Stanisława, bpa i m. W najbliższym czasie otrzymamy nowy kontakt w celu ponownego uzgodnienia tej sprawy. Nie zmienia to terminu naszego wyjazdu do Krakowa (16 września, godz. 7:00). Bardzo prosimy osoby wyjeżdżające do Krakowa o uzupełnienie danych osobowych. Lista znajduje się w zakrystii.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Nasi zmarli w minionym tygodniu:
† Mirosław Pułka, lat 65
† Janina Styczyńska, lat 92
† Waldemar Kozubal, lat 80
† Kazimierz Kędziora, lat 88


W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


 
Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła - 29 sierpnia 2021 roku

 1. Przypominamy, że od 1 do 8 września trwać będzie modlitewne JERYCHO, czyli nieustanna modlitwa przez 7 dni i 7 nocy. W Łodzi wyznaczone są dwa kościoły, do których zapraszamy: MB Fatimskiej przy ul. Kilińskiego 228 i Karmelitanek Bosych przy ul. Św. Teresy 6.

2. Natomiast ROWEROWE JERYCHO, czyli rowerowa pielgrzymka ulicami naszego miasta, rusza 4 września z Kościoła Matki Bożej Fatimskiej, przy ul. Kilińskiego 228. Rejestracja od godz. 8:00. Msza Św. sprawowana przez Abp Grzegorza Rysia o godz. 9:00. Siedem stacji modlitewnych w siedmiu Kościołach i wieczór modlitewny na Starym Rynku prowadzony przez zespół Mocni w Duchu o godz. 18:30.

3. W środę, 1 września, praca kancelarii parafialnej wraca do stałych godzin urzędowania, tzn. do południa od 10:00 do 11:00, a po południu od 15:30 do 17:00. W sobotę kancelaria będzie nieczynna. Powracają również msze św. w dni powszednie o godz. 17:00 oraz w niedziele o godz. 13:00.

4. 1 września to również rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci na mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny w niedzielę 5 września, o godz. 11:30. Na tej mszy św. zostaną również poświęcone tornistry i przybory szkolne.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów o godz. 18:00, w piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o godz. 8:00 i 18:00, w sobotę modlimy się do Niepokalanego Serca NMP w intencji emerytów i rencistów na mszy św. o godz. 8:00. Po mszy św. nabożeństwo i cząstka różańca wynagradzającego prowadzona przez wspólnotę Zawierzenie.

6. Dodajmy do tych informacji, że msza św. wieczorna w piątek (3 września) jest odprawiana w intencji solenizanta, ks. proboszcza, a po niej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20:00. Życzenia imieninowe będziemy mogli złożyć w zakrystii.

7. Ponadto w sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21:00 poprzedzony śpiewami maryjnymi. Poprowadzi go o. Tomasz Dubiel, franciszkanin z Kustodii Ziemi Świętej z Jerozolimy. O. Tomasz będzie gościł u nas przez całą następną niedzielę i podczas każdej mszy św. przybliży nam miejsca święte a przede wszystkim Grób Pana Jezusa oraz rozprowadzać będzie książki i różańce z drzewa oliwnego, jako pomoc dla polskich franciszkanów, opiekunów Grobu Pana Jezusa.

8. W sklepiku do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do czytania.
Zmarli w minionym tygodniu:
† Zdzisława Jaworska, lat 78
† Eugenia Michalak, lat 92

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…


Dwudziesta Pierwsza  Niedziela Zwykła - 22 sierpnia 2021 roku

1. Ogłoszenie Dyrektora Domu Księży Emerytów: Dom Księży Emerytów w Łodzi na Chojnach boryka się z problemem braku codziennej opieki dla 30 księży. Serdecznie prosimy o pilny kontakt emerytowane pielęgniarki oraz osoby, które zajęłyby się księżmi wymagającymi pomocy w ramach umowy o pracę. Numer telefonu podamy zainteresowanym w zakrystii.

2. W tym tygodniu przypadają:
− we wtorek święto Świętego Bartłomieja, Apostoła,
− w czwartek, 26 sierpnia, uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7:00, 8:00 i 18:00,
− w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 18:30 do 20:00.

3. Teraz prosimy o uwagę osoby udające się na pielgrzymkę do Krakowa w dniach 16-17 września w celu odebrania relikwii Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika. Informujemy, że wyjazd nastąpi w czwartek, 16 września, o godz. 7:00 rano z zatoczki przed kościołem na al. Włókniarzy. Pierwszego dnia uczestniczymy we mszy św. w katedrze wawelskiej, natomiast w drugi dzień w Sanktuarium Jana Pawła II. UWAGA: osoby zapisane, które wpłaciły zaliczkę bądź w ogóle nie dokonały wpłaty PROSZONE SĄ o wniesienie całej należności, tj. 200 zł. do dnia 5 września (niedziela) włącznie. Dziękujemy!

4. W naszym sklepiku parafialnym jak zwykle dostaniemy bieżącą prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

5. Zmarli minionego tygodnia:
† Józefa Wawrzyniak lat 92
† Teresa Czerczyńska lat 85

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

Dwudziesta Niedziela Zwykła - 15 sierpnia 2021 roku

uroczystość Wniebowzięcia NMP  

Przypominamy, że w sierpniu nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 13:00, a w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna. 

1. Przypominamy, że od jutra do 20 sierpnia ruszają zapisy na Łódzką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Odbywają się one w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. MB Zwycięskiej w Łodzi. Natomiast w zakrystii możemy się zapisać na duchową pielgrzymkę, aby w ten sposób towarzyszyć pątnikom zmierzającym na Jasną Górę.

2. W tym tygodniu zapraszamy jeszcze:
− dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, po nim msza św. w intencjach Żywych Róż z naszej Parafii,
− w środę na mszę św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 18:00,
− w czwartek na mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19:00. Intencje możemy składać w zakrystii, do pudełka na stoliku za ławkami, bądź przez Internet,
− w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Rozpoczęcie po mszy św. wieczornej, zakończenie o godz. 20:00.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.

Zmarli w minionym tygodniu:
† Stefan Mariańczyk, lat 71
† Zofia Kotarska, lat 93

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła - 8 sierpnia 2021 roku

 Przypominamy, że w sierpniu nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 13:00, a w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna.

1. W poniedziałek, 9 sierpnia, o godz. 18:00 msza św. w intencji wspólnoty „Zawierzenie”.

2. W tym tygodniu zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim w dniu 13. sierpnia. Ponieważ przypada to w piątek, porządek jest następujący: po mszy św. procesja różańcowa ze światłami, a bezpośrednio po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20:00.

3. W sobotę wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej zaprasza na adorację, którą rozpocznie msza św. o godz. 10:00. Adoracja zakończy się o godz. 14:30.

4. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na zakończenie każdej mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.


Zmarli minionego tygodnia:
† Zbigniew Strzelczyk, lat 63
† Regina Kiełczewska, lat 91
† Jacek Sadowski, lat 49
† Mirosława Gradecka, lat 77


W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


Osiemnasta Niedziela Zwykła -1 sierpnia 2021 roku

Rozpoczęliśmy drugi miesiąc wakacyjny i urlopowy. Dlatego przypominamy, że w sierpniu nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 13:00, a w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna.

1. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium MB Zwycięskiej.
W pielgrzymce może wziąć udział 300 pielgrzymów niezaszczepionych oraz bez limitu osoby zaszczepione pełnym cyklem szczepień. Zapisy odbędą się w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. MB Zwycięskiej w Łodzi. Ze względu na weryfikację szczepień, w tym roku zapisy odbędą się tylko w jednym miejscu.

2. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.

3. Ponadto w tym tygodniu zapraszamy:
− w środę, 4 sierpnia, na Apel Jasnogórski o godz. 21:00.
− w pierwszy czwartek miesiąca na mszę św. i nabożeństwo w intencji kapłanów i powołań kapłańskich na godz. 18:00
− w pierwszy piątek miesiąca na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego po mszach św. o godz. 8:00 i 18:00. Po nabożeństwie wieczornym adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00. W piątek przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
− w pierwszą sobotę miesiąca na mszę św. w intencji emerytów i rencistów o godz. 8:00. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i cząstka różańca. 

4. Dzisiaj przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla chrześcijan w Libanie.
Ofiary możemy złożyć do każdej puszki w kościele.

5. Za tydzień taca inwestycyjna.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. 

Zmarła minionego tygodnia:
† Janina Szyc, lat 81

W jej intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

Siedemnasta Niedziela Zwykła - 25 lipca 2021 roku

 Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 13:00 oraz w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna.

1.  Dzisiaj w niedzielę 25 lipca 2021 roku, we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, ofiary złożone do puszek zostaną przeznaczone na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

2. W piątek 30 lipca odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy bezpośrednio po mszy św. o godz. 18:00. Zakończenie o godz. 20:00.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: "Niedzielę", "Idziemy", "Przewodnik Katolicki" i "Gościa Niedzielnego". 

  Zmarli w minionym tygodniu:
+ Jan Kmieciak, lat 81
+ Hary Biller, lat 92
+ Longin Nawrot, lat 85

 
W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…


Szesnasta Niedziela Zwykła - 18 lipca 2021 roku

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 13:00 oraz w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna.

1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Po nim zapraszamy Rodziny Różańcowe na mszę św. w intencjach Żywego Różańca oraz za żyjących i zmarłych członków Żywych Róż.

2. W środę o godz. 18:00 msza św. Rodziny Radia Maryja w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

3. W piątek odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy bezpośrednio po mszy św. o godz. 18:00. Zakończenie o godz. 20:00.

4. Za tydzień w niedzielę, 25 lipca 2021 roku, we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, ofiary złożone do puszek zostaną przeznaczone na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

5. Jednocześnie informujemy Parafian, że w najbliższą niedzielę pragniemy poświęcić samochody i inne pojazdy tym wszystkim, którzy udają się na urlopy w sierpniu, tym bardziej, że wypada to w dniu Patrona, św. Krzysztofa. Poświęcenie tradycyjnie po każdej mszy św. W naszej parafii święcenie pojazdów odbywa się w ostatnią niedzielę czerwca i lipca.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Zmarli w minionym tygodniu:
+ Henryka Manel-Jackiewicz, lat 94
+ Regina Zajączkowska, lat 40

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…
 


Piętnasta Niedziela Zwykła - 11 lipca 2021 roku

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 13:00 oraz w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna.

1. We wtorek 13. dzień miesiąca, zapraszamy zatem na nabożeństwo fatimskie. Po mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się procesja różańcowa ze światłami.

2. W piątek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, która rozpocznie się po mszy św. wieczornej, a zakończy o godz. 20:00.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zapraszamy do sklepiku.

4. Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku urlopowego i szczęśliwych powrotów do domów.

5. Zmarli w minionym tygodniu:

† Ireneusz Piech, lat 64
† Helena Wodzińska, lat 89

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


Czternasta Niedziela Zwykła - 4 lipca 2021 roku

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 13:00 oraz w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna.

1. Dzisiaj nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30, natomiast Apel Jasnogórski o godz. 21:00, który poprowadzi ks. Kazimierz Bednarek. 

2. W piątek po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00. Zapraszamy!

3. W sobotę comiesięczna adoracja prowadzona przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:00, zakończy o 14:30.

4. Odnośnie pielgrzymki do Krakowa, dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem zgłoszeń. Jutro ks. proboszcz musi wpłacić zaliczkę i zarezerwować nocleg na konkretną ilość osób. Niezdecydowanych prosimy o szybkie decyzje.

5. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego i czytania prasy katolickiej.

Pomódlmy się za zmarłą śp.:
† Zofię Stasiak, lat 88
† i wszystkich zmarłych parafian

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 


Trzynasta Niedziela Zwykła - 27 czerwca 2021 roku 

1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe: dzisiaj o godz. 17:30, w tygodniu do środy wł. o godz. 18:30.

2. We wtorek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zbierane są ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Można je składać na tacę lub do którejkolwiek puszki w kościele.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek msza św. o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18:00, w piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego po mszach o godz. 8:00 i 18:00. Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00. W sobotę zapraszamy na godz. 8:00, aby modlić się do Niepokalanego Serca NMP i prosić w intencji emerytów i rencistów oraz naszego Solenizanta − ks. Tomasza.

4. W lipcu i sierpniu, z powodu urlopów księży, są następujące zmiany:
- Nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 13:00 oraz w dni powszednie o godz. 17:00 i w sobotę o godz. 7:30.
- Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem, jak również w soboty, będzie nieczynna.


5. W przyszłą niedzielę, 4 lipca, zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 21:00, poprzedzony tradycyjnie śpiewem pieśni maryjnych.

6. Przypominamy, że tylko do środy możemy zapisać się na dwudniową pielgrzymkę do Krakowa (16-17 września) po odbiór relikwii Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Rozpoczęliśmy już renowację obrazu tegoż Świętego w ołtarzu bocznym, gdzie zostaną umieszczone jego relikwie.

7. Natomiast OO. Bernardyni z Łodzi zapraszają na pielgrzymkę do Torunia szlakiem przez Łęczycę, Płock, Skępe i Włocławek w dniach 10-11 lipca. Szczegółowe informacje dla zainteresowanych w zakrystii.

8. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

9. Przypominamy wszystkim kierowcom, że bezpośrednio po błogosławieństwie nastąpi poświęcenie ich pojazdów i rozdanie specjalnie przygotowanych Książeczek Kierowcy. 

Wszystkim udającym się na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych oraz szczęśliwych powrotów do domu.


Nasi zmarli:
† Zofia Gorzkowska, lat 86
† Ryszard Jachimczak, lat 64
† Grażyna Kajl, lat 92
† Kazimiera Dębska, lat 91
W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...


 

Dwunasta Niedziela Zwykła - 20 czerwca 2021 roku

1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Po nim Msza św. o godz. 18:00 w intencjach Żywych Róż naszej parafii oraz żyjących i zmarłych ich członków. Nabożeństwa
czerwcowe w dni powszednie o godzinie 18:30.

2. W czwartek uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze św. jak w dzień powszedni.

3. W piątek po nabożeństwie czerwcowym odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy.

4. Niedziela za tydzień jest ostatnią niedzielą czerwca, zatem na progu wakacji pragniemy w naszej parafii poświęcić pojazdy, którymi poruszamy się po drogach. To nie tylko samochody, ale rowery czy modne ostatnio hulajnogi. Poświęcenie pojazdów będzie odbywało się po każdej mszy św. Szczególnie zachęcamy do poświęcenia samochodów, którymi udamy się w podróż na nasze urlopy.

5. Przypominamy, że Metropolita krakowski, Abp Marek Jędraszewski, ofiarował dla naszej parafii relikwie Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Odbiór tych relikwii nastąpi podczas uroczystej mszy św. w katedrze wawelskiej w dniu 16 września br. z rąk ks. prał. Zdzisława Sochackiego, proboszcza tejże katedry. W związku z tym organizowana jest z naszej parafii dwudniowa pielgrzymka do Krakowa w dniach 16-17 września 2021 roku. Dzień pierwszy – po uroczystościach zwiedzanie Krakowa, dzień drugi − odwiedziny Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach oraz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt 200 zł. Konieczny nr PESEL i nr telefonu. Ponieważ noclegi możemy rezerwować jedynie do końca czerwca, dlatego PROSIMY O ZAPISYWANIE SIĘ NAJPÓŹNIEJ DO 29 CZERWCA WŁĄCZNIE!

6. Jak zwykle zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj również kupimy L’Osservatore Romano w cenie 5 zł. Dzisiaj też w sklepiku odbywa się „odświeżanie oferty”, dlatego większość artykułów możemy nabyć w bardzo korzystnych cenach.

Zmarli z minionego tygodnia:
+ Waldemar Gawin, lat 84
+ Teresa Widulińska, lat 60
+ Stanisław Kalinowski, lat 92
+ Jerzy Adamczyk, lat 71
+ Bolesław Smyczek, lat 84
+ Bronisława Gacia, lat 81

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…


Jedenasta Niedziela Zwykła - 13 czerwca 2021 roku - Święto Eucharystii

1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w niedziele o godz. 17:30, natomiast w dni powszednie
o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj przypada 13. dzień miesiąca, zatem o godz. 18:00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie połączone z procesją różańcową ze światłami.

3. W poniedziałek msza św. w intencji śp. Ks. Franciszka Jelińskiego w 50 r. śm. − pierwszego powojennego proboszcza naszej parafii − o godz. 7:00, natomiast msza św. w intencji wspólnoty Zawierzenie o godz. 18:00.

4. W środę msza św. w intencji Ojca Świętego, naszej Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 18:00.

5. W czwartek, po dłuższej przerwie, powracamy do mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Bedzie ona sprawowana jeszcze w ograniczeniach sanitarnych, ale tym bardziej na nią zapraszamy. Rozpocznie się o godz. 19:00. Karteczki z intencjami możemy składać do pudełka na stoliku za ławkami, w zakrystii bądź drogą e-mailową.

6. W piątek czekają nas spore zmiany, bowiem o godz. 19:00 przybędzie do nas Bp Ireneusz Pękalski, aby udzielić Sakramentu Bierzmowania. Dlatego w piątek nie będzie nabożeństwa czerwcowego wieczorem, ani też piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy po mszy św. o godz. 8:00, czyli na godz. 8:30.

7. W sobotę uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla wszystkich dzieci pierwszokomunijnych o godz. 9:00. Oznacza to, że w niedzielę za tydzień Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii. Komunia św. dla dzieci odbędzie się na dwóch mszach św.: o godz. 10:00 i o godz. 11:30. Dlatego zwracamy się do parafian z gorącą prośbą, abyście w niedzielę za tydzień przyszli na mszę św. poza godzinami Pierwszej Komunii Świętej. Zostawmy miejsce w kościele dla rodziców i bliskich dzieci pierwszokomunijnych. Za zrozumienie tej sytuacji serdecznie dziękujemy.

8. Zapraszamy do sklepiku po bieżącą prasę katolicką oraz inne artykuły.


Zmarli z minionego tygodnia:

+ Paweł Ostrowski, lat 81
+ Jan Zasina, lat 86
+ Irena Januszkiewicz, lat 79
+ Stefan Rylski, lat 92
+ Henryka Lasota, lat 72
+ Maria Ryś, mama naszego ks. Arcybiskupa Grzegorza

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 

Dziesiąta Niedziela Zwykła - 6 czerwca 2021 roku

1. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy szczególnie na nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną, codziennie o godz. 18:30, natomiast w niedziele o godz. 17:30. Zakończenie Oktawy w czwartek, 10 czerwca.

2. W piątek, 11 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. jak w dzień powszedni. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Jak słyszeliśmy w liście duszpasterskim arcybiskupa łódzkiego, w piątek rozpoczynamy Święto Eucharystii, którego centrum staje się adoracja Najświętszego Sakramentu w parafiach. Podczas tej wyjątkowej Doby Eucharystycznej zapraszamy Parafian na dwie adoracje do naszego kościoła. Pierwsza odbędzie się w piątek po nabożeństwie czerwcowym i zakończy tradycyjnie o godz. 20:00. Druga w sobotę rozpocznie się mszą św. dziękczynną za pontyfikat św. Jana Pawła II i jego wizytę w Łodzi o godz. 10:00 i zakończy o godz. 14:00. Prowadzona będzie przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Zachęcamy Parafian do znalezienia czasu na osobiste trwanie przy Chrystusie w Najświętszym Sakramencie.

4. Przypominamy, że za tydzień taca inwestycyjna. Będą przeprowadzone dwie inwestycje, na które są obecnie składane pieniądze. Pierwsza to wymiana przewodów elektrycznych w kościele, druga to remont mieszkania po byłym kościelnym. Z powodu covidu prace te się opóźniły, ale obiecano wykonać je w okresie wakacyjnym. Za składane ofiary serdeczne Bóg zapłać!

5. Ostatnio pojawiają się w naszym kościele osoby proszące − czasem w sposób nachalny − o wsparcie finansowe. Te osoby są znane w parafii i często otrzymują pomoc w paczkach żywnościowych. Każdy oczywiście ma prawo pomagać wg własnej woli i własnego rozeznania, prosimy jedynie, aby nie czynić tego w kościele, ale poza nim. Dziękujemy.

6. Zapraszamy do sklepiku. Jak zwykle znajdziemy tam bieżącą prasę katolicką, ale również interesujące książki, dewocjonalia czy suweniry.

Zmarli minionego tygodnia:

† Maria Chromicz, lat 45
† Bogdan Marciniak, lat 64
† Maria Tazbir, lat 69
† Natalia Szymalak, lat 89
† Eugenia Para, lat 94
† Halina Nowak, lat 92
† Beata Kubisiak, lat 53
† Jarosław Szmidt, lat 60

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…