OGŁOSZENIA

Dwunasta Niedziela Zwykła– 19 czerwca 2022 roku

1.   Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Po nim msza św. w intencjach Żywych Róż i szczególnie rodziców modlących się za swoje dzieci w Żywym Różańcu. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godzinie 18:30 z procesją eucharystyczną z racji Oktawy Bożego Ciała.

2.   W czwartek uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze św. jak w dzień powszedni.

3.   W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Po nabożeństwie czerwcowym z procesją eucharystyczną odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00. Z racji na odbywające się w tym czasie w Rzymie X Spotkanie Rodzin, w tym dniu włączamy się w czuwanie modlitewne w intencji rodzin. Na zakończenie adoracji odmówimy Litanię do Świętej Rodziny zakończoną błogosławieństwem rodzin Najświętszym Sakramentem.

W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.   Niedziela za tydzień jest ostatnią niedzielą czerwca, zatem na progu wakacji pragniemy w naszej parafii poświęcić pojazdy, którymi poruszamy się po drogach. To nie tylko samochody, ale także rowery czy hulajnogi. Poświęcenie pojazdów będzie odbywało się po każdej mszy św. Szczególnie zachęcamy do poświęcenia samochodów, którymi udamy się w podróż na nasze urlopy.

5.   Jak zwykle zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Zmarli z minionego tygodnia:

+ Grażyna Taroń, lat 80

+ Maria Elsner, lat 99

+ Andrzej Przybyłowski, lat 67

+ Maria Ciupińska, lat 85

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

Niedziela Trójcy Świętej – 12 czerwca 2022 roku

1.    Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30, w dni powszednie o godz. 18:30.

2.    Jutro 13. dzień miesiąca, zatem zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Ponieważ jest to również Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych, dzień rozdania pamiątek i wspólnych fotografii, nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową ze światłami zostanie jutro odprawione wyjątkowo po mszy św. o godz. 17:00, natomiast msza św. o godz. 18:00 będzie odprawiona w intencji wspólnoty Zawierzenie.

3.    We wtorek przypada 51. rocznica śmierci byłego proboszcza naszej parafii, ks. Franciszka Jelińskiego. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz. 7:00.

4.    W środę msza św. o godz. 8:00 w intencji zmarłego niedawno ks. bpa Adama Lepy, wieczorem o 18:00 msza św. za Ojca Św., Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam.

5.    W czwartek BOŻE CIAŁO. Msze św. odprawiane będą o godz. 7:00, 8:30, następnie o 10:00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, kolejna msza św. bezpośrednio po procesji, czyli ok. godz. 12:00 oraz wieczorem o 18:00. W Boże Ciało nie będzie wieczornego nabożeństwa czerwcowego, a Litania do Najświętszego Serca Jezusowego zostanie odmówiona podczas procesji. Uroczystość Bożego Ciała poprowadzi ks. Karol Kowalik, student Instytutu Katolickiego w Paryżu.

6.    Zwracamy się z prośbą do parafian o udekorowanie trasy procesji i domów oraz pomoc w przygotowaniu czterech ołtarzy. Prosimy o pomoc w niesieniu chorągwi i sztandarów, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Wszyscy niech czują się zaproszeni, abyśmy świętowali razem żywą obecność pośród nas Chrystusa w Eucharystii.

7.    Od piątku odbywać się będą procesje eucharystyczne z racji Oktawy Bożego Ciała. W piątek po procesji zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy, która będzie trwała do godz. 20:00.

8.    Rozpoczęła się kolejna zbiórka elektrośmieci, która trwać będzie do 23 czerwca włącznie. Dochód przeznaczony będzie na pomoc misjom w ramach Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Elektrośmieci składamy w wyznaczonym na nie miejscu na placu przy plebanii.

9.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Zmarli minionego tygodnia:

+ Wacława Banasiak, lat 83

+ Helena Brzozowska, lat 91

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...

 


Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 roku

1.    Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godzinie 17:30, natomiast w dni powszednie o godz. 18:30. Jednocześnie informujemy, że dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, czyli Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni.

2.    W czwartek, 9 czerwca, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to szczególny dzień modlitw za kapłanów. Msze św. odprawiane będą wg rozkładu dnia powszedniego. Informujemy również o zmianie terminu mszy z modlitwą o uzdrowienie. Ponieważ trzeci czwartek miesiąca przypada w Boże Ciało, msza św. z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w najbliższy czwartek, 9 czerwca, o godz. 19:00. Intencje możemy składać do pudełka na stoliku za ławkami, w zakrystii lub kancelarii.

3.    W tym tygodniu odbywają się ostatnie próby dzieci przed uroczystością pierwszej Komunii Świętej. Dlatego w najbliższy piątek nie będzie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, jak też nie będzie adoracji prowadzonej w sobotę przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.

4.    Natomiast w ramach Święta Eucharystii zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy o dzień później. Będziemy mogli adorować Pana Jezusa w sobotę po nabożeństwie czerwcowym. Adoracja trwać będzie do godziny 20:00.

5.    W niedzielę za tydzień msza św. w intencji III Zakonu Św. Franciszka o godz. 8:30. Ponawiamy też prośbę, aby osoby, które uczestniczą we mszy św. niedzielnej o godz. 11:30, za tydzień wybrały inną godzinę mszy św., bowiem o godz. 11:30 odbędzie się Pierwsza Komunia Święta. Prosimy o zwolnienie miejsc dla dzieci i dla ich rodzin. Przypominamy też, że za tydzień taca inwestycyjna. Dziękujemy za finansowe wsparcie naszej parafii.

6.    Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką, książki, dewocjonalia i inne interesujące produkty.

 

Zmarli minionego tygodnia:

+ Joanna Wojciechowska, lat 49

+ Barbara Pokorska, lat 73

+ Marcin Stasiak, lat 40

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...