Piąta Niedziela Wielkanocna

2 maja 2021 roku

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w każdą niedzielę o godz. 17:30, zaś w dni powszednie o godz. 18:30.

Jutro, 3 maja, z racji na Święto NMP Królowej Polski, msze św. w kościele sprawowane będą tak jak w każdą niedzielę, zatem nabożeństwo majowe odbędzie się również o godz. 17:30. Jutro nie będzie mszy św. na cmentarzu Mania.

2. We wtorek, 4 maja, o godz. 21:00 odbędzie się Apel Jasnogórski poprzedzony pieśniami maryjnymi. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę, 5 maja, przypada dzień imienin ks. Waldemara. O godz. 18:00 zostanie odprawiona msza św. w jego intencji, zamówiona przez wspólnoty działające przy naszej parafii.

4. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za kapłanów nie tylko w dniu ich imienin, ale szczególnie w pierwsze czwartki miesiąca. W czwartek, 6 maja, o godz. 18:00 msza św. w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.

5. W pierwszy piątek miesiąca, 7 maja, po mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Kapłani udają się do chorych. Natomiast wieczorem po nabożeństwie majowym adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00.

6. W sobotę, 8 maja, uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika. Jest to także dzień comiesięcznej adoracji prowadzonej przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 10:00, zakończenie o godz. 14:30.

7. W niedzielę za tydzień, 9 maja, zbiórka ofiar na tacę inwestycyjną. Za składane ofiary serdeczne Bóg zapłać!

8. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego. Oprócz cotygodniowych czasopism możemy nabyć także książki, nie tylko religijne, ale np. powieści. W sklepiku znajdziemy również tzw. filmy z krzyżykiem.

Zmarli minionego tygodnia:

+ Jolanta Rastawicka, lat 80

+ Tomasz Jackowski, lat 41

+ Leokadia Maciejewska, lat 90

+ Łukasz Rudowski, lat 39

+ Józef Piórkowski, lat 88

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...