OGŁOSZENIA

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła – 2 października 2022 roku  

1.    Rozpoczął się październik, rozpoczęły się również nabożeństwa różańcowe. W tym roku, po sugestii katechizujących i konsultacji z księżmi, nastąpiła zmiana godzin w odprawianiu tych nabożeństw. I tak: Różaniec w dni powszednie odmawiany będzie o godz. 18:30, natomiast tylko w niedziele o godz. 17:30. Informacje o zmianach wywieszone są w gablocie i przed każdym wejściem do kościoła.

2.    Dzieci zapraszamy na różaniec wraz z opiekunami każdego dnia, natomiast w piątki będzie różaniec ze specjalnymi rozważaniami dla dzieci.

3.    We wtorek, 4 października, przypada patronalne święto Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, czyli tzw. Trzeciego Zakonu. Zapraszamy członków i sympatyków na mszę św. na godz. 17:00. Jednocześnie przypominamy, że w tym dniu odprawiany jest Apel Jasnogórski o godz. 21:00, który poprowadzi ks. Daniel Jarzębski.

4.    W środę obchodzimy uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, głównej Patronki naszego miasta. Msze św. wg rozkładu dnia powszedniego.

5.    W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18:00 w intencji powołań kapłańskich. Po mszy św. nabożeństwo różańcowe w tej samej intencji.

6.    W piątek pierwszy piątek miesiąca. Jest to również wspomnienie MB Różańcowej. Po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00.

7.    W sobotę, 8 października, odbędzie się comiesięczna adoracja prowadzona przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Rozpocznie się mszą św. o godz. 10:00, zakończy o godz. 14:30.

8.    W niedzielę za tydzień będzie zbierana taca inwestycyjna. Chcemy ją przeznaczyć na zakup węgla do ogrzewania kościoła. Prosimy o wsparcie, zdajemy sobie wszyscy sprawę jakie są obecnie ceny opału. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać!

9.    W niedzielę za dwa tygodnie, 16 października, planowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa. Zapisy u ks. Rafała najpóźniej do przyszłej niedzieli. Opłata 60 zł. (z obiadem 90 zł.). Zapisy wraz z opłatą przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

10.          Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w sklepiku.

 

Zmarli minionego tygodnia:

+ Kazimierz Borowiak, lat 90

+ Krzysztof Brzozowski, lat 67

+ Janina Bilska, lat 83

+ Jerzy Rarow, lat 89

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

 Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła – 25 września 2022 roku 

1.    Informujemy, że Koronka na ulicach miast − jak co roku − zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic w środę, 28 września, o godz. 15:00, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko. Modlić się będziemy o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. W naszej parafii gromadzimy się tradycyjnie na trzech skrzyżowaniach:

− al. Włókniarzy i Długosza,

− al. Unii i Srebrzyńska,

− ul. Kasprzaka i Długosza.

2.    W czwartek 29 września przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to dzień imienin ks. Rafała. Msza św. w jego intencji, zamówiona przez wspólnoty działające przy naszej parafii, zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 7:00.

3.    W piątek po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00.

4.    W pierwszą sobotę miesiąca, 1 października, msza św. o godz. 8:00 w intencji emerytów i rencistów, po niej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu również odbywać się będzie w naszej parafii Dekanalny Dzień Skupienia dla kapłanów. Rozpocznie się mszą św. w naszym kościele odprawianą o godz. 10:00. Natomiast pierwsze nabożeństwo różańcowe w październiku odprawione będzie w sobotę o godz. 17:30.

5.    Informacja dla KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA o zmianie terminu pierwszego spotkania: spotkanie kandydatów z klas I szkół ponadpodstawowych odbędzie się w sobotę, 8 października (za dwa tygodnie), o godz. 10:00, natomiast z klas VIII szkół podstawowych o godz. 11:00. Oba spotkania w salce katechetycznej na plebanii.

6.    Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski, wystosował do naszej parafii słowo podziękowania. Oto jego treść: (załącznik)

7.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia w sklepiku.

Zmarły z minionego tygodnia:

       Jerzy Kubsik, lat 83

W jego intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła – 18 września 2022 roku 

1.    W dniach od 25 do 29 września w naszej archidiecezji odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Karola Acutisa, patrona Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Uroczyste przywitanie relikwii odbędzie się 25 września o godz. 19.00 podczas Mszy św. pod przewodnictwem bpa Ireneusza Pękalskiego w łódzkiej archikatedrze.

 

2.    Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Msza św. o godz. 18:00 będzie odprawiona w intencjach Żywych Róż naszej parafii.

3.    W środę przypada Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Msze św. jak w dzień powszedni. Msza św. o godz. 18:00 w intencji Ojca Św., naszej Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

4.    W piątek po mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, która trwać do godz. 20:00.

5.    Z początkiem roku katechetycznego rozpoczął się nabór dzieci do scholii parafialnej i do ministrantów. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do ks. Rafała.

6.    Dziękując za ofiary składane na tacę inwestycyjną informujemy Parafian, że dach na plebanii został tymczasowo naprawiony. Pełny remont dachu, z racji na brak funduszy, przewidziany jest w późniejszym terminie.

7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła – 11 września 2022 roku  

1.    Komunikat Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi:

Jesienna rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego odbędzie się 14 września 2022 r. (początek o godz. 9:00, zakończenie w godzinach popołudniowych). W czasie rekrutacji kandydaci odbywają rozmowę z ks. Rektorem oraz egzamin wstępny z zakresu katechezy w szkole ponadpodstawowej.

2.    Jutro msza św. w intencji wspólnoty Zawierzenie o godz. 18:00.

3.    We wtorek, 13. września, przypada dzień fatimski. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją różańcową ze światłami na godz. 18:00.

4.    W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. jak w dni powszednie. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy w tym dniu obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę.

5.    W czwartek msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19:00. Intencje możemy składać do pudełka na stoliku za ławkami, w zakrystii, kancelarii parafialnej i przez Internet.

6.    W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po mszy św. wieczornej do godz. 20:00

7.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Zmarli z minionego tygodnia:

       Zyta Banaszek, lat 86

       Krystyna Pikala, lat 89

       Anna Olszycka, lat 87

       Joanna Gryżewska, lat 33

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła – 4 września 2022 roku 

1.    Przypominamy, że od 1 września powróciły stałe godziny urzędowania kancelarii, tzn. do południa od godz. 10:00 do 11:00, a po południu od 15:30 do 17:00. W soboty kancelaria będzie nieczynna. Powracają również msze św. w dni powszednie o godz. 17:00 oraz w niedziele o godz. 13:00.

2.    Dzisiaj nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.

Zapraszamy również na Apel Jasnogórski, który rozpocznie się śpiewem pieśni maryjnych o godz. 20:45. Modlitwy i rozważania apelowe poprowadzi dzisiaj ks. Konrad Świnoga, neoprezbiter.

3.    W czwartek święto maryjne Narodzenia NMP, czyli MB Siewnej. Msze św. wg rozkładu dnia powszedniego.

Jednocześnie w tym dniu nastąpi poświęcenie odnowionej kapliczki w lesie na Manii, umiejscowionej na ul. Siewnej przy ul. Wieczność. Zapraszamy na godz. 17:00.

4.    W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po mszy św. wieczornej do godz. 20:00.

5.    W sobotę comiesięczna adoracja prowadzona przez wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 10:00, zakończenie o godz. 14:30.

6.    W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11:30 nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla rozpoczynających po raz pierwszy naukę w szkole.

Za tydzień też zbierana będzie taca inwestycyjna.

7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.


W minionym tygodniu zmarł:

       Marek Zięba, lat 61

W jego intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 


 Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 roku 

1.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wieczorna msza św. odprawiona będzie w intencji kapłanów oraz nowych powołań do służby Bożej. Po niej nabożeństwo eucharystyczne.

2.      W piątek 2 września po mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego. Po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00. Zapraszamy !

3.      W sobotę 3 września o godz. 8:00 msza św. w intencji emerytów i rencistów. Po mszy i Nabożeństwie do Niepokalanego Serca Maryji, cząstka Różańca Wynagradzającego. Wieczorem o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na mszę św. w intencji Proboszcza Ks. Grzegorza Klimkiewicza. Będzie sprawowana z okazji imienin Ks. Grzegorza i 15-to lecia posługi jako Proboszcz Naszej Parafii Najświętszego Zbawiciela.

4.      W niedzielę 4 września o godz. 21:00 „Apel Jasnogórski”

5.      Informujemy, że z dniem 1 września wracają msze św.: w dni powszednie o godz. 17:00, w sobotę o godz. 7:30 i niedzielę o godz. 13:00. Również od 1 września kancelaria parafialna będzie czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 11:00 i 15:30 – 17:00. W sobotę kancelaria będzie nieczynna.

6.      W najbliższy czwartek 1 września o godz. 18:00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji polskich żołnierzy poległych podczas II Wojny Światowej.

7.      Parafia Św. Faustyny w Łodzi, Plac Niepodległości 1 zaprasza na II Łódzki Kongres Św. Faustyny pt: Apostołowie Miłosierdzia, który odbędzie się w dniach 3 i 4 września 2022 r. Szczegóły na plakacie.

8.      Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę”, „Idziemy”, „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.

         

9.      Zmarli w minionym tygodniu:

+ Henryka Krajewska lat 90

+ Kamila Lasocka lat 94

+ Marceli Mirecki lat 43

 W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…..,


 Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022 roku 

1.    Dzisiaj wyruszyła Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W zakrystii możemy się zapisać na duchową pielgrzymkę, aby w ten sposób towarzyszyć pątnikom zmierzającym na Jasną Górę.

2.    Dzisiaj wieczorem nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, następnie msza św. w intencjach Żywych Róż oraz żyjących i zmarłych członków.

3.    W piątek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 8:00 i 18:00. Po mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, która trwać będzie do godz. 20:00. Z racji na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.

Zmarli w minionym tygodniu:

+ Izabela Wieczorek, lat 67

+ Urszula Kujawa, lat 65

+ Kazimierz Pietras, lat 70

+ Anna Kowalska, lat 74

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 
Dwudziesta Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022 roku 

1.    Jak co roku, 21 sierpnia wyruszy z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi 97. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy odbywać się będą w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Zachęcamy tych pielgrzymów, którzy nie będą mogli pielgrzymować pieszo do podjęcia pielgrzymowania duchowego. Zapisy do grupy duchowej w zakrystii.

2.    Przypominamy, że do końca sierpnia nie będą odprawiane msze św. w niedzielę o godz. 13:00, a w dni powszednie o godz. 17:00. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych, tj. od 15:30 do 17:30. Przed południem − jak również w soboty − jest nieczynna.

3.  Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli Matki Boskiej Zielnej. Msze św. jak w niedziele wakacyjne (bez godz. 13:00). Nie będzie też mszy św. na cmentarzu Mania. Na zakończenie każdej mszy św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów. Jednocześnie informujemy parafian, że jutro na każdej mszy św. niektóre śpiewy liturgiczne będą wykonywane po łacinie wg mszy św. gregoriańskiej „De Angelis”. Zapraszamy.

4.    W środę msza św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 18:00.

5.    W czwartek msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19:00. Intencje składamy do pudełka na stoliku za ławkami, w kancelarii, zakrystii bądź przez Internet.

6.    W piątek po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20:00.

7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Zmarli minionego tygodnia:

       Anna Grabowska, lat 82

       Halina Wojciechowska, lat 76

W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…