Odpust w naszej parafii

 W tym tygodniu przypada dzień odpustu naszej parafii. Dokładnie w czwartek, 9 listopada, obchodzimy święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, której pełna nazwa brzmi: Papieska arcybazylika Najświętszego Zbawiciela, św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty na Lateranie. To Matka i Głowa Wszystkich Kościołów Miasta i Świata. Nasz kościół Najświętszego Zbawiciela w tym właśnie dniu obchodzi uroczystość odpustową. Z racji duszpasterskich - aby dać możliwość uzyskania odpustów jak największej liczbie wiernych - przenosi się ją na najbliższą niedzielę, ale w czwartek również zapraszamy na mszę odpustową o godz. 18:00.

W niedzielę, 12 listopada, będziemy gościć ks. dra Jakuba Roga, który na wszystkich mszach dopołudniowych głosić będzie nauki i odprawi sumę odpustową o godz. 13:00. Ks. Jakub Róg jest doktorantem Uniwersytetu Warszawskiego oraz wykładowcą w naszym Seminarium Duchownym. Został wyświęcony na kapłana w 2014 r. Obecnie przebywa w Warszawie.

Przypominamy, że w przyszłą niedzielę będzie zbierana taca inwestycyjna, za którą już dzisiaj serdecznie dziękujemy.