Relacja z uroczystości jubileuszowych Księdza Proboszcza Grzegorza

 Proboszcz naszej parafii  Ksiądz Kanonik Grzegorz Klimkiewicz we wspomnienie swojego patrona obchodził podwójne święto – imieniny oraz jubileusz 15-lecia pracy jako proboszcz w swojej parafii. 

Podczas mszy jubileuszowej obecni byli parafianie oraz przyjaciele kapłana. Homilię wygłosił wieloletni przyjaciel Proboszcza, ks. Piotr Kowalczyk, proboszcz parafii polskokatolickiej Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy. - Święty Grzegorz Wielki, patron Księdza Proboszcza, mówił „nikt nie żyje na świecie wyłącznie dla siebie”. Jest to bardzo widoczne w życiu księdza Grzegorza. On naprawdę żyje dla innych! 15 lat w Waszej parafii to ponad jedna trzecia jego kapłańskiego życia. Dużo się zmieniło we wspólnocie. Przyszedł tutaj, by wam służyć i budować wspólnotę. By prowadzić was ku zbawieniu (…)  To jest wielki dar posiadać takiego proboszcza, wielki dar posiadać takiego przyjaciela. Bo on jest i waszym przyjacielem.  Pamiętajcie o modlitwie za niego każdego dnia, by ciągle trzymał się Jezusa. Bo każdy z nas potrzebuje tej modlitwy. Sprawowanie mszy świętej jest dla niego największym skarbem, przepięknym darem otrzymanym od Pana Boga. Widać, że w trakcie mszy promienieje, podczas przeistoczenia unosi się razem z Jezusem. Wiele można Ci życzyć. Życzę Ci Jezusa każdego dnia! – zakończył ks. Kowalczyk.

Po mszy świętej był czas na rozmowy, życzenia a także poczęstunek i mini-koncert dla najbliższych. Ks. kan. Grzegorz Klimkiewicz został mianowany proboszczem parafii na Kozinach 5 lipca 2007 roku. W codziennej pracy duszpasterskiej wspierają go: ks. Tomasz Antczak, ks. Rafał Dąbrowski i ks. Waldemar Bena.  

 

tekst i zdjęcia: Piotr Drzewiecki

ZOBACZ: FOTOGALERIA