BOŻE CIAŁO 2020

W czwartek BOŻE CIAŁO. Dla zachowania bezpieczeństwa w okresie pandemii, tym bardziej, że w Łodzi jest obecnie najwięcej zakażeń, w tym roku nie będzie procesji ulicami parafii. Jednakże − aby uwielbić Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie − odbędą się procesje eucharystyczne wokół kościoła. Po mszach św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 11:30 wyruszy procesja eucharystyczna, która zakończy się przy jednym − będącym kolejną stacją procesji Bożego Ciała – ołtarzu, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Pamiętajmy jednak o zachowaniu dystansu pomiędzy sobą. Jednocześnie informujemy Parafian, że w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 13:00 w kościele, ani też na cmentarzu o godz. 12:00 Natomiast wieczorem w Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy jeszcze na Mszę św. o godz. 18:00 i nabożeństwo czerwcowe bezpośrednio po niej, czyli ok. godz. 18:30.

W nawiązaniu do listu Abpa Grzegorza Rysia, nasza Parafia również włącza się w przeżywanie Święta Eucharystii, oczywiście na swoje możliwości i warunki. I tak:
− w piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe, następnie adoracja indywidualna i grupowa. O godz. 21:00 zostanie odmówiona cząstka różańca, zakończenie Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 21:37.
− w sobotę uroczysta Msza św. o św. Janie Pawle II (w rocznicę jego pobytu w Łodzi) o godz. 10:00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja cały dzień (z przerwą na Mszę św. o godz. 18:00). Bezpośrednio po Mszy św. wieczornej procesja różańcowa ze światłami (fatimska), następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i adoracja wspólnotowa i indywidualna do godz. 21:37. Zakończenie Apelem i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.