RELIKWIE BŁ. JAKUBA STRZEMIĘ W NASZYM KOŚCIELE

Informujemy Parafian, że relikwie bł. Jakuba Strzemię, Biskupa Halicko-Lwowskiego, podarowane nam przez Abpa lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego, będą uroczyście intronizowane w naszym kościele w dniu Kościoła Stacyjnego, tj. 3 kwietnia o godz. 18:00. Natomiast za tydzień przyjedzie do naszej parafii ks. prof. Rafał Antoszczuk z Krakowa, który przybliży nam − na każdej Mszy św. − postać Błogosławionego.

Jednak już dzisiaj zapraszamy do szczególnej lektury. Od proboszcza z Halicza otrzymaliśmy 200 gazetek Cuda i Łaski Boże, które w całości poświęcone są bł. Jakubowi. Wszystkie, dobrowolne ofiary za to czasopismo, przekazane będą na rzecz parafii w Haliczu. Ofiary prosimy składać do puszki przy głównym wejściu lub w sklepiku.

Polecamy też naszą prasę katolicką, Gościa Niedzielnego i Idziemy. W Niedzieli znajdziemy artykuł, który powstał na podstawie rozmowy z naszym księdzem proboszczem, zatytułowany Wielki Apostoł Jakub Strepa w Łodzi. W nim znajdziemy odpowiedź na pytanie: Dlaczego w naszej parafii? I od czego się zaczęło to Boże przedsięwzięcie?