ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Otwórzcie Bogu serca drzwi

Kiedy zbliża się Boże Narodzenie, budzą się światła komercji. Nie zgasną jeszcze dobrze znicze z grobów naszych bliskich, a w wielu miejscach ukazują się inne światełka: w hiper i super marketach, w dekoracjach witryn sklepowych, w reklamach telewizyjnych, w biurach, szkołach, urzędach i na ulicach. Światełka pełne kolorów, migocące, mające przypominać nie tyle o narodzeniu Zbawiciela Świata, a bardziej o zakupach na prezent pod choinkę. Moc światełek, które oślepiają oczy i umysły i zaciemniają nasze dusze i serca.

Dlatego życzę wszystkim moim Drogim Parafianom, wszystkim gościom i sympatykom naszej Parafii, prawdziwego światła, które oświeca nasze serca. Życzę światła wiary i miłości, które poprowadzi do światła nadziei zbawienia. Życzę otwarcia Bogu serca drzwi, bo tylko wtedy światło dotrze do wnętrza. Życzę, aby to Boże światło napełniło serce ogniem prawdziwej miłości, która przeniesie je do innych serc.

ks. Grzegorz Klimkiewicz