DZIEŃ KUBAŃSKI W NASZEJ PARAFII

W niedzielę, 9 lipca 2017 r. w naszej parafii gościliśmy dwie osoby z Kuby: rodowitego Kubaczyka Carlosa, który wraz z grupą innych osób, gościł również w naszej parafii jako uczestnik Światowych Dni Młodzieży oraz księdza Adama Polaka, który od dwóch lat przebywa na misjach na Kubie. Wcześniejszy artykuł w gazetce parafialnej „Salwator” oraz informacje podawane podczas homilii przez Księdza otwierały nam oczy na sytuację zarówno materialną, jak i duchową, jaka ma miejsce na Kubie. Brak wszystkiego, brak znajomości Boga (zaledwie ok. 5% ludności Kuby jest ochrzczone) i wielka otwartość i serdeczność tych ludzi…
Będziemy przeprowadzali zbiórkę odzieży i kosmetyków oraz wszystkiego, co będzie można później przekazać potrzebującym na Kubie.
Podczas Mszy św. o godzinie 10:00 byliśmy również uczestnikami włączenia do społeczności Chrześcijan małej Laury Rity. Niech zdrowo się chowa, dając radość swoim Rodzicom i przynosząc chwałę Panu Bogu.