Przyjdź na świat (...), żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole. (z Kolędy dla nieobecnych).

Słowa te nie tylko stają się mottem tegorocznych życzeń bożonarodzeniowych, ale również hasłem tegorocznego Żłóbka Betlejemskiego w naszym kościele.
Zgodnie z naszą wiekową tradycją pozostawiamy jeden wolny talerz (puste miejsce) dla zbłąkanego gościa. Jest to piękne przesłanie, rzecz jednak w tym, że o wiele częściej brakuje przy naszym rodzinnym stole miejsca dla Chrystusa. Rodzi się Zbawiciel Świata, my fetujemy tę radość z całym światem, brakuje tam tylko Jednego, Tego, który do nas przychodzi − Jezusa, Syna Bożego.

Niech znajdzie On miejsce w naszych domach i w naszych sercach, a o nic więcej nie musimy się martwić. Jak powiedział Święty Augustyn: Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu.My chcemy Boga w rodzin kole, 
W troskach rodziców, w dziatek snach.
My chcemy Boga w książce, w szkole,
W godzinach wytchnień w pracy dniach.

My chcemy Boga w naszym kraju,
Wśród starodawnych polskich strzech.
W polskim języku i zwyczaju,
Niech Boga wielbi Chrobry, Lech.