IV NIEDZIELA ADWENTU W PARAFII NAJŚWIĘTSZEGO ZBAWICIELA

W IV niedzielę Adwentu 18 grudnia 2016 r. o godz. 11:30 dzieci mogły zobaczyć Maryję i Józefa. W postacie dzisiejszej Ewangelii wcielili się rodzice oczekujący dziecka. Uczestnicy Mszy Św. mogli wysłuchać historii o Narodzeniu Pana Jezusa i zapowiedzi Bożego Narodzenia. 

Wszystkie dzieci zachęcamy do przyniesienia ozdób na choinkę, która będzie udekorowana
w środę 21 grudnia 2016 r. po wieczornej Mszy Świętej. 

(Mt 1,18-24)
Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów . A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: Bóg z nami. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.