ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - NOCLEGI DLA PIELGRZYMÓW

DIECEZJALNE CENTRUM
ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY
ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ
ul. Skorupki 13/1, 90-458 Łódź
Tel. (42) 664-87-69; sekretariat@lodzpiotrowa.comW lipcu 2013 r. w Rio de Janeiro Ojciec Święty Franciszek ogłosił miejsce kolejnego spotkania w ramach Światowych Dni Młodzieży. To właśnie my, Polacy, zostaliśmy wybrani na gospodarzy i w dniach 26-31 lipca 2016 r. młodzi ze wszystkich kontynentów spotkają się w Krakowie – ukochanym, przez św. Jana Pawła II, mieście. Aby umożliwić im w pełni przeżycie tego czasu musimy już teraz wspólnie podjąć trud przygotowania organizacyjnego
i duchowego.

Zwracamy się do Was Drodzy Parafianie z serdeczną prośbą o otworzenie drzwi swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów w dniach 20 lipca – 25 lipca 2016. Polacy nie raz pokazywali, że są narodem niezwykle gościnnym, dlatego wierzymy, że i tym razem młodzi z całego świata będą mogli zaznać tego niesamowitego ciepła płynącego z naszych serc. Spodziewamy się ludzi młodych, w wieku od 14 do 35 lat, nastawionych ma głębokie przeżycie religijne, ale także na poznanie Łodzi, Polski i Polaków. Prosimy o nocleg dla nich (minimum dwóch osób) oraz o zapewnienie im śniadania. Nie oczekują oni wielkich wygód. Będą mieli własne śpiwory i karimaty.

Deklarację przyjęcia można złożyć wpisując się DO DNIA 13 GRUDNIA 2015 r. (niedziela) na listę wystawioną na stoliku pod chórem po każdej Mszy Świętej.
Deklaracja nie jest jednoznaczna z ostatecznym przyjęciem pielgrzymów.