PIELGRZYMKA RYBACKA 2014 R.

Podobnie jak w ubiegłym roku młodzież z naszej parafii wzięła udział w pielgrzymce rybackiej. Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św w intencji rybaków z Kuźnicy, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Grzegorz Klimkiewicz. Poniżej fragment artykułu - całość możemy przeczytać w najnowszym numerze tygodnika Niedziela :

„Powoli staje się tradycją, że młodzież z archidiecezji łódzkiej - wraz ze swoim duszpasterzem - bierze udział w pielgrzymce rybackiej z Kuźnicy do Pucka. Jak co roku, w sobotę poprzedzającą uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, rybacy z parafii położonych na Półwyspie Helskim, pielgrzymowali wodami zatoki do stóp puckiej fary. Po raz drugi z rzędu byliśmy i my - młodzież z parafii Najświętszego Zbawiciela w Łodzi. Postanowiliśmy znów przyjechać do Kuźnicy i popłynąć kutrami do Pucka, bo bardzo spodobała się nam tak nietypowa forma pielgrzymowania. Nie ma chyba drugiej takiej pielgrzymki na świecie. - Modlitwa na kutrach rybackich to wyjątkowe przeżycie - mówi lektor parafii z Kozin Krzysztof Ciszewski …”