HABEMUS PAPAM Cardinale Jorge Bergoglio Papież Franciszek

Podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa dowiedzieliśmy się 
o wyborze Papieża.
 Zapraszamy do wysłuchania krótkiej relacji z tego wydarzenia.
"Kim jest nowy papież? Przybywa do Rzymu z Buenos Aires, z Argentyny. 
Argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio, który od 13 marca jest 266. biskupem Rzymu, ma 76 lat i przez ostatnie 16 lat był metropolitą swego rodzinnego miasta - Buenos Aires. Do 2011 przed dwie trzyletnie kadencje był przewodniczącym episkopatu swego kraju. Jest pierwszym Argentyńczykiem i w ogóle mieszkańcem Ameryki, a także pierwszym jezuitą, który został wybrany na najwyższy urząd w Kościele katolickim. Również jako pierwszy przybrał imię Franciszek

Jest człowiekiem bardzo skromnym. Do 
pracy jeździł autobusem, mieszkał w skromnym mieszkaniu i podobno sam sobie gotował. W czasie wolnym odwiedzał ubogich. Jest też autorem książek na temat duchowości. (...) >> CZYTAJ DALEJ NA WIARA.PL