LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

KALENDARZ WYDARZEŃ
DYŻURY MINISTRANTÓW


Jak zostań ministrantem?
Przyjdź na spotkanie lub napisz 
Kontakt - ministranci

Dla ministrantów i lektorów: ministranci.pl


30 września br., w salce katechetycznej odbyły się wybory zarządu Liturgicznej Służby Ołtarza. >> GALERIA ZDJĘĆ
Wyniki głosowania: 

Prezes: Rafał Skalski
Wiceprezes: Marek Kijewski
Skarbnik: Mateusz Osiej

REGULAMIN LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

MINISTRANCI

"Przyjazna atmosfera oraz ciepło domowe stworzone przez kapłanów i pana kościelnego przyciągają do naszego kościoła ludzi młodych, którzy tu spędzają swój wolny czas, służąc Bogu w różnoraki sposób. Pod tym względem nasza parafia jest jedną z niewielu w Łodzi, w której tak licznie posługuje młodzież.W naszym kościele jest ok. 25 ministrantów w rożnym wieku – począwszy od 7 roku życia, a skończywszy na seniorach. Pełnią oni ważną rolę, poprzez pomoc kapłanowi służąc Bogu przy ołtarzu. Podczas głównych świąt ministranci urozmaicają msze, m.in. poprzez kadzidło, akolitki czy też udział w uroczystej procesji wejścia do świątyni. Trudno wyobrazić sobie również niedzielną mszę bez dzwonków. Przez szeregi służby liturgicznej przewinęło się wiele osób. Zaszczepiona w nich miłość do służenia Bogu miała wpływ na wybór drogi życiowej niejednego z nich. Niektórzy kontynuują swoje powołanie, wstępując do seminarium duchownego czy też do zakonu." (Salvator, nr 9/2011)