21.10.2019 - ODPUST KU CZCI BL. JAKUBA STRZEMIĘ

Dziś bardzo ważny dzień dla naszej parafii. 21 października obchodzony jest odpust ku czci Błogosławionego Jakuba Strzemię. Rozpowszechniał On szczególnie kult Najświętszego Sakramentu i Najświętszej Maryi Panny, dlatego Jego relikwie w katedrze lwowskiej umieszczone są pomiędzy tabernakulum a cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej. To on zarządził, aby wieczna lampka paliła się przed tabernakulum, co nie było jeszcze wtedy stałym zwyczajem. 


Uroczystą Mszę św. o godz. 18:00 odprawił Metropolita Łódzki, Ks. Abp Grzegorz Ryś. Po Mszy św. został poświęcony obraz Błogosławionego, namalowany przez Panią Barbarę Jeż-Iwańską (wystawiony w kaplicy obok), odbyło się też błogosławieństwo Mitrą z relikwiami. To nabożeństwo Mitry odbywać się będzie tylko raz w roku, zawsze 21 października.