NIEDZIELA PALMOWA


Już jutro Niedziela Palmowa .

"Wielki Tydzień otwiera Niedziela Palmowa. Nazwa tego dnia pochodzi od wprowadzonego w XI w. zwyczaju święcenia palm. Liturgia bowiem wspomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, bezpośrednio poprzedzający Jego mękę i śmierć na krzyżu. Witające go tłumy rzucały na drogę płaszcze oraz gałązki, wołając: "Hosanna Synowi Dawidowemu". O uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy piszą wszyscy czterej Ewangeliści. Samo to świadczy, jak wielką rangę przywiązują do tego wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa..." >> CZYTAJ DALEJ

Tego dnia  również nasza dziecięca Schola „Nutki Zbawiciela” prowadzić będzie sprzedaż palemek wielkanocnych wykonanych przez dzieci i ich rodziców. Zebrane fundusze zasilą potrzeby naszej Scholi.

Marsz dla Jezusa odbędzie się w Niedzielę Palmową 25 marca. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:30 w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus (oo. Jezuici, ul. Sienkiewicza 60), natomiast zakończy w Archikatedrze Łódzkiej uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego.