MULTIMEDIALNE MUZEUM GROBU I ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA W JEROZOLIMIE


Polscy franciszkanie w Ziemi Świętej tworzą w Jerozolimie multimedialne Muzeum Grobu i Zmartwychwstania Chrystusa. Dyrektor tego muzeum, O. Tomasz Dubiel osobiście prosił naszą parafię o wsparcie. W tym celu przywiózł drobne pamiątki, które jako cegiełki mają pomóc w zebraniu funduszy na ten cel. Są to foldery, płyty DVD, różańce czy obrazki z kwiatami z Betlejem. Prosimy o szczególną ofiarność na ten cel, tym bardziej, że prosił o to również nasz arcybiskup Grzegorz Ryś słowami: Ogromną radością napawa mnie to, że franciszkanie podjęli inicjatywę stworzenia Muzeum Grobu Bożego. Gratuluję Ojcom Franciszkanom samego pomysłu, sam obiecuję wspierać go na wszelkie możliwe sposoby i do tego namawiam każdego, kto o tej inicjatywie się dowie, żeby wesprzeć to dzieło i modlitwą i ofiarą. Wspomniane cegiełki nabyć możemy wraz z prasą katolicką w naszym sklepiku. Na ten sam cel będą zbierane ofiary w Wielki Piątek.