Celebracje Świętego Triduum Paschalnego 2024

  

W tym tygodniu obchodzimy celebracje Świętego Triduum Paschalnego, czyli męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Oto plan tych wydarzeń:

- W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, koncelebrowana przez wszystkich kapłanów, rozpocznie się o godz. 18:00 (rano nie ma mszy św.). Po mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. W tym dniu spowiadamy dopiero po mszy św. Kancelaria parafialna czynna tylko do Wielkiego Czwartku włącznie.

- W Wielki Piątek o godz. 15:00 ostatnia Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża rozpocznie się o godz. 18:00, po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu spowiadamy podczas obu nabożeństw.

- W Wielką Sobotę święcimy pokarmy w kościele w godzinach od 8:00 do 17:00.  

Na osiedlu Montwiłła-Mireckiego, w Osiedlowej Izbie Pamięci przy ul. Perla 2, święcimy od godz. 11:00 do 12:00. Za wszystkie ofiary pieniężne złożone przy tej okazji na rzecz naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać!

- Na Liturgię Wigilii Paschalnej zapraszamy o godz. 19:00. W tym dniu spowiadamy tylko podczas Wigilii Paschalnej. Nie będzie spowiedzi podczas święcenia pokarmów!

W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. rezurekcyjna tradycyjnie o godz. 6:00. (pamiętajmy o zmianie czasu!). Nie będzie mszy o godz. 7:00. Pozostałe godziny Mszy św., zarówno w niedzielę jak i w poniedziałek wielkanocny  ̶  tak jak w każdą niedzielę.

W Poniedziałek Wielkanocny nie ma mszy na cmentarzu Mania.