Triduum Paschalne i Wielkanoc 2023

✅W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, koncelebrowana przez wszystkich kapłanów, rozpocznie się o godz. 18:00. Po mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. W tym dniu spowiadamy dopiero po mszy św.

 
✅W Wielki Piątek o godz. 15:00 ostatnia Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża rozpocznie się o godz. 18:00, po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu spowiadamy podczas obu nabożeństw.
Jest to też pierwszy piątek miesiąca, dlatego przed południem księża udadzą się do chorych.
 
✅W Wielką Sobotę święcimy pokarmy w godzinach od 8:00 do 17:00. Na prośbę mieszkańców osiedla Montwiłła-Mireckiego będziemy również święcić pokarmy w Osiedlowej Izbie Pamięci przy ul. Perla 2. Święcenie to odbywać się będzie od godz. 11:00 do 12:00. Za wszystkie ofiary pieniężne złożone przy tej okazji na rzecz naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać! 
 
✅W Wielką Sobotę na Liturgię Wigilii Paschalnej zapraszamy do kościoła o godz. 19:00. W tym dniu spowiadamy tylko podczas Wigilii Paschalnej. Nie będzie spowiedzi podczas święcenia pokarmów!
 
✅W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się tradycyjnie o godz. 6:00. Nie będzie mszy o godz. 7:00. Pozostałe godziny Mszy św., zarówno w niedzielę jak i w poniedziałek wielkanocny ̶  tak jak w każdą niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny nie ma mszy na cmentarzu Mania. 
 
KANCELARIA PARAFIALNA
czynna tylko do Wielkiego Czwartku włącznie (10:00-11:00 i 15:30-17:00).
W Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria będzie nieczynna.