UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

"Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - wbrew spotykanym opiniom żadnym: "Świętem Zmarłych". Taka wersja obchodzenia tej uroczystości jest dziedzictwem epoki komunizmu. Kościół cieszy się, że bardzo wielu zmarłych przebywa u Boga w niebie. Podkreśla w tym dniu, że wszyscy są powołani do świętości i każdy z nas ma na to szansę. Uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan..." >> CZYTAJ DALEJ

W niedziele  – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych.

Informujemy, ze msze św. w naszym kościele odprawione zostaną o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00 (nie ma mszy o 13:00).

Jutro Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 9:00 msza św. w intencji dusz cierpiących w czyśćcu z czytaniem wypominków.

Także jutro, mszą św. o godz. 18:00, rozpoczynamy Triduum Żałobne. Przez trzy dni będziemy odprawiać msze św. koncelebrowane o godz. 18:00 w intencji zmarłych poleconych w wypominkach. Triduum zakończy się w środę, 4 listopada, mszą św. o godz. 18:00 w intencji zmarłych kapłanów i sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii. W tym dniu nie będzie Apelu Jasnogórskiego. Wypominki na Triduum Żałobne przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii. Przez cały listopad będziemy również przyjmować na wypominki roczne czy półroczne.

Informujemy, że Decyzją Penitencjarii Apostolskiej, w bieżącym roku, w okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Oczywiście powinniśmy być w stanie łaski uświęcającej i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. W dniach, kiedy cmentarz jest zamknięty, możemy to uczynić np. przed krzyżem misyjnym ustawionym na terenie parafii bądź w samym kościele.