WIELKI TYDZIEŃ 2018


Wielki Tydzień w naszym Kościele:

Od czwartku rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne − męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. 
Kancelaria parafialna w Triduum Paschalne będzie czynna:

W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie czynna jedynie do południa, tj. od 10:00 do 11:00. 

W Wielką Sobotę nieczynna.WIELKI CZWARTEKW Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, koncelebrowana przez wszystkich kapłanów, rozpocznie się o godz. 18:00. Po mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Następnie rozpocznie się adoracja i czuwanie prowadzone przez wspólnotę Zawierzenie. Spowiedź w tym dniu tylko po nabożeństwie.

WIELKI PIĄTEKW Wielki Piątek zapraszamy najpierw na Drogę Krzyżową, odprawianą w godzinę śmierci Pana Jezusa, tj. o godz. 15:00. Tradycyjnie rozważania stacji prowadzić będą nasze parafialne grupy. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża rozpocznie się w kościele o godz. 18:00, po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Spowiedź tylko podczas nabożeństwa. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Księża w tym dniu udadzą się do chorych począwszy od godz. 8:00. 
WIELKA SOBOTAW Wielką Sobotę przez cały dzień święcenie pokarmów na stół wielkanocny. Rozpocznie się o godz. 8:00, a zakończy o godz. 17:00. Podczas święcenia NIE MA SPOWIEDZI. Kapłani będą spowiadać dopiero podczas wieczornej Liturgii Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się (UWAGA, ZMIANA!!!) o godz. 20:00 rozpaleniem ognia. NIEDZIELA WIELKANOCNA: Procesja Rezurekcyjna rozpocznie się w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o świcie, czyli o godz. 6:00, a bezpośrednio po niej Msza św. Pozostałe Msze św. w Wielkanoc − wg rozkładu niedzielnego.