PIELGRZYMKA NA LITWĘ

Z naszej parafii organizowane są w tym roku dwie pielgrzymki poza granice Polski. Pierwszą z nich jest pielgrzymka do Wilna w dniach od 9 do 12 czerwca (4 dni, koszt 730 zł.) i obejmuje również Sokółkę, Studzieniczną i Wigry oraz drugą do Medjugorie w dniach od 17 do 25 września (9 dni, koszt 1200 zł.). Zachęcamy do wstępnego zapisywania się w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

P I E L G R Z Y M K A  N A  L I T W ĘInformujemy wszystkich zapisanych, a także tych, którzy pragną dołączyć do naszej pielgrzymki, że zebranie organizacyjne z organizatorami odbędzie się w dniu 10 maja, tj. wtorek, o godz. 19:00 w salce katechetycznej na plebanii. 


Sokółka-Studzieniczna-Wigry-Wilno-Troki
09 czerwca (czwartek) – 12 czerwca (niedziela) 2016

1 dzień Wyjazd z Łodzi spod Kościoła Najświętszego Zbawiciela al. Włókniarzy nr 187, o godzinie 6.00. Przejazd przez Warszawę do Sokółki – Msza święta w Kościele znanym z Cudu Eucharystycznego. Po drodze nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu − Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

2 dzień Śniadanie 8.00, przejazd do Wilna. Spotkanie z przewodnikiem Zwiedzanie miasta – zabytkowa starówka, Ostra Brama, Cerkiew Św. Ducha, Klasztor Bazylianów, Filharmonia Wileńska, Plac Ratuszowy, Kościół Św. Ducha, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego − tu będzie odprawiona Msza Św. (znajduje się tam obraz Jezusa Miłosiernego). W czasie zwiedzania przerwa na kawę i herbatę.
Obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu ***.

3 dzień Śniadanie 8.00. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Wilna: Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydencki, Muzeum Adama Mickiewicza, zakątek gotycki, Kościół Św. Anny, Katedra Wileńska Św. Stanisława z kaplicą Św. Kazimierza, Msza Św. w Kaplicy Ostrobramskiej. W czasie zwiedzania przerwa na kawę i herbatę.
Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień Śniadanie 8.00. Spotkanie z przewodnikiem, dalsze zwiedzanie Wilna i przejazd do Trok. Cmentarz na Rossie (cmentarz wojskowy i stara Rossa), Kościół Św. Piotra i Pawła w którym znajduje się ponad 2000 rzeźb ze „Stiuku” (najpiękniejszy jako dzieło sztuki kościół na Litwie). Przejazd do Trok. Zwiedzanie Troków z przewodnikiem, zwiedzanie Zamku Wielkich Książąt Litewskich, położonego nad jeziorem Galve (Park Narodowy). Troki – miejscowość Karaimów. Msza Św. w Kościele przed Cudownym Obrazem „Matki Bożej Ocznej” w Trokach. Obiad (kibiny – danie karaimskie). Kolejność zwiedzania ustala przewodnik.
Około godziny 15.00 wyjazd w drogę powrotną. Planowany przyjazd do Łodzi w godzinach wieczornych.

Cena pielgrzymki: 730 zł.
Cena obejmuje:
  • Przejazd autokarem
  • 3 noclegi w hotelu ***
  • 3 śniadania, 4 obiadokolacje
  • Opieka pilota na całej trasie
  • Przewodnik miejscowy
  • Ubezpieczenie NNW i KL
  • bilety wstępów


Szczegóły: www.renovisbpt.pl
Joanna Pietrzyk
tel: 507 121 885 lub 538 388 705
e-mail:
biuro@renovis.org
Nr konta do wpłat: Bank PKO S A w Ciechanowie O/Przasnysz 17 1020 3802 0000 1102 0178 3984
Informacje praktyczne:


  • ubiór – należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne.
  • strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, wygodne buty, parasol, rzeczy osobiste, własne lekarstwa, prowiant na drogę i kolacje.