ADWENT

"Adwent to czas czterech niedzieli przed Bożym Narodzeniem. Jak można to zauważyć po liturgii mszalnej, po czytaniach oraz po brewiarzu, czas adwentu ma dwa okresy. Pierwszy, przed 17 grudnia, kiedy liturgia Kościoła zaprasza do rozważania Paruzji — ostatecznego przyjścia Chrystusa, który „przyjdzie sądzić żywych i umarłych”. Natomiast drugi czas czyli od 17 grudnia do I nieszporów Uroczystości Narodzenia Pańskiego, kieruje uwagę na przygotowanie się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia" >> CZYTAJ DALEJ

KILKA SŁÓW O ADWENCIE:

>> Wieniec adwentowy: Świece oczekiwania


"Duchowość Adwentu najpełniej wyrażają słowa »Maranatha«, »Przyjdź, Panie Jezu«. Celowo zwracam na nie uwagę, ponieważ właśnie liturgia najpełniej wyraża to, co dotyczy sedna tego czasu" - podkreśla ks. Grzegorz Korczak, wykładowca teologii duchowości."