CHÓR DZIECIĘCY MIASTA ŁODZI

W dniu dzisiejszym, 17 stycznia, Msza św. o godz. 11:30 odbyła się z udziałem Chóru Dziecięcego Miasta Łodzi. Mieliśmy okazję wysłuchać pięknych kolęd w wykonaniu chóru, a po mszy uczestniczyć w koncercie. >> GALERIA ZDJĘĆ

Chór Dziecięcy Miasta Łodzi wywodzi się z łódzkiej sceny operowej. Wszyscy chórzyści jeszcze niedawno śpiewali na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. Od połowy 2015 roku tworzą oficjalny, reprezentacyjny chór miejski, działający pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi.

Chórzyści mają nie tylko doświadczenie teatralne, ale też koncertowe. Śpiewali w Norymberdze, w berlińskiej Operze Narodowej, a z filharmonią w Stuttgarcie wykonali "Requiem Wojenne" Benjamina Brittena.

Dyrygentem i kierownikiem chóru od lat jest Waldemar Sutryk, który jest również autorem większości opracowań muzycznych, na podstawie których pracuje chór." www.cdml.eu